Рубин остави Ротор на дъното (видео)

Рубин спечели с 3:1 гостуването си на Ротор и остави новака в РПЛ на дъното в класирането. Тимът от Волгоград стоя равностойно до почивката, но получи гол в 42-ата минута, а в началото на втората част Армен Манучарян получи червен картон и с човек повече казанци нямаха проблеми.

Още от началните минути се видя, че Рубин ще е отборът, който повече ще атакува, а Ротор ще изчаква грешки на съперника. Такива не липсваха и контрите на домакините на няколко пъти затрудниха бранителите на казанци.

В 13-ата минута Сергей Макаров стреля опасно, но в аут. Рубин отвърна с неточен удар от фаул на Джордже Деспотович. От идентична ситуация и Олег Алейник от Ротор не успя да намери очертанията на вратата.
Гостите все повече притискаха съперника в неговата половина и заслужено поведоха малко преди почивката. Гола вкара Деспотович с глава след много добро центриране на Хван Ин-Бом, което елиминира стража на домакините Йосип Чондрич.
В 48-ата минута Манучарян беше изгонен и това улесни задачата на Рубин. Отборът на Леонид Слуцкий удвои аванса си десетина минути по-късно с красив гол на Хвича Кварацхелия. Малко по-късно Жуниор върна интригата, но в 75-ата минута гостите получиха дузпа за игра с ръка на Бека Микелтаде и Олег Шатов се разписа от бялата точка.
Рубин събра 14 точки и е 9-и в подреждането, а Ротор е последен с едва 2 точки и е единственият отбор, заедно с другия новак Химки, който още няма победа.