Рубин остави Ротор на дъното (видео)

28 септември 2020 | 04:44 - Обновена
  • копирано
  • 0
Рубин спечели с 3:1 гостуването си на Ротор и остави новака в РПЛ на дъното в класирането. Тимът от Волгоград стоя равностойно до почивката, но получи гол в 42-ата минута, а в началото на втората част Армен Манучарян получи червен картон и с човек повече казанци нямаха проблеми.

Още от началните минути се видя, че Рубин ще е отборът, който повече ще атакува, а Ротор ще изчаква грешки на съперника. Такива не липсваха и контрите на домакините на няколко пъти затрудниха бранителите на казанци.

В 13-ата минута Сергей Макаров стреля опасно, но в аут. Рубин отвърна с неточен удар от фаул на Джордже Деспотович. От идентична ситуация и Олег Алейник от Ротор не успя да намери очертанията на вратата.

Гостите все повече притискаха съперника в неговата половина и заслужено поведоха малко преди почивката. Гола вкара Деспотович с глава след много добро центриране на Хван Ин-Бом, което елиминира стража на домакините Йосип Чондрич.
В 48-ата минута Манучарян беше изгонен и това улесни задачата на Рубин. Отборът на Леонид Слуцкий удвои аванса си десетина минути по-късно с красив гол на Хвича Кварацхелия. Малко по-късно Жуниор върна интригата, но в 75-ата минута гостите получиха дузпа за игра с ръка на Бека Микелтаде и Олег Шатов се разписа от бялата точка.

Рубин събра 14 точки и е 9-и в подреждането, а Ротор е последен с едва 2 точки и е единственият отбор, заедно с другия новак Химки, който още няма победа.

Кирил Донцоввлиза Кирил Донцов
89' Оливер Абилдгор  Оливер Абилдгоржълт картон
Патрисио Матрикардиизлиза Патрисио Матрикарди  85'
Олег Кожемякинвлиза Олег Кожемякин
83' Джордже Деспотович  Джордже Деспотовичизлиза
Иван Игнатиев  Иван Игнатиеввлиза
79' Александър Зуев  Александър Зуевизлиза
Иля Самошников  Иля Самошниковвлиза
Олег Шатов  Олег Шатовизлиза
Игор Коновалов  Игор Коноваловвлиза
75' Олег Шатов  Олег Шатовдузпа
71' Денис Макаров  Денис Макаровизлиза
Солтмурад Бакаев  Солтмурад Бакаеввлиза
Фламарион Жуниоргол Фламарион Жуниор  61'
59' Хвича Кварацхелия  Хвича Кварацхелиягол
Кирил Колесниченкоизлиза Кирил Колесниченко  52' Александър Зуев  Александър Зуевжълт картон
Бека Микелтадзевлиза Бека Микелтадзе
Армен Манучарянчервен картон Армен Манучарян  48'
42' Джордже Деспотович  Джордже Деспотовичгол
Олег Николаевжълт картон Олег Николаев  40'
Соломон Кверквелияжълт картон Соломон Кверквелия  30'
Армен Манучарянжълт картон Армен Манучарян  23'
20' Карл Старфелт  Карл Старфелтжълт картон