Ахмат прекъсна серията от загуби (видео)

28 септември 2020 | 05:35
  • копирано
  • 0
Ахмат сложи край на серията си от три поредни загуби в РПЛ. Отборът от Грозни победи с 2:0 гостуващия Урал и вече е в средата на класирането. Попаденията вкараха Георгий Мелкадзе във 2-ата минута и Бернард Бериша от дузпа в 57-ата.

Урал остана в намален състав още в края на първото полувреме, когато червен картон получи Стефан Страндберг. Бившият тим на Николай Димитров е на 11-а позиция с 10 точки - три по-малко от Ахмат.

Преотстъпеният от Спартак (Москва) Мелкадзе откри резултата с глава след центриране от фаул на бразилеца Исмаел. Домакините проължиха да са по-добрият отбор и пропуски направиха Андрей Семьонов и Максим Ненахов. Владимир Илин също се размина с гола от удобна позиция.

В 38-ата минута Евгений Харин центрира, а Страндберг, който вече имаше жълт картон, спря топката с ръка. Реферът Павел Кукуян посочи бялата точка и изгони шведа, но Иля Помазун отрази удара на Илин.
През второто полувреме домакините получиха още една дузпа, този път за нарушение на Игор Калинин. Бериша не сбърка и оформи крайното 2:0 с втория си гол през сезона.

В следващия кръг Ахмат ще гостува на Рубин, а на Урал предстои домакинство на ЦСКА (Москва).

Лечи Садулаевжълт картон Лечи Садулаев  78'
76' Андрей Панюков  Андрей Панюковизлиза
Олег Ивановвлиза Олег Иванов
64' Владимир Риков  Владимир Риковжълт картон
Исмаелизлиза Исмаел  60'
Антон Швецвлиза Антон Швец
Евгений Харинизлиза Евгений Харин
Лечи Садулаеввлиза Лечи Садулаев
Бернард Беришадузпа Бернард Бериша  57'
Максим Ненаховжълт картон Максим Ненахов  46' Бранко Йовичич  Бранко Йовичичизлиза
Роман Емелянов  Роман Емеляноввлиза
Бернард Беришажълт картон Бернард Бериша  42'
40' Даниел Мишкич  Даниел Мишкичизлиза
Владимир Риков  Владимир Риковвлиза
38' Стефан Страндберг  Стефан Страндбергчервен картон
34' Вячеслав Подберьозкин  Вячеслав Подберьозкинизлиза
Юрий Бавин  Юрий Бавинвлиза
Евгений Харинжълт картон Евгений Харин  31'
24' Стефан Страндберг  Стефан Страндбергжълт картон