Японец наказа тима на Жоро Костадинов (видео)

През седмицата Ростов се провали в Лига Европа срещу Макаби (Хайфа) и отпадна от турнира, но в първенството бившият тим на Ивелин Попов се представя много стабилно. Днес възпитаниците на Валерий Карпин се наложиха с 3:2 над Арсенал (Тула) и излязоха на трето място във временното класиране.

Георги Костадинов игра цял мач за Арсенал, но отборът допусна пета загуба през сезона и се намира в долната половина на таблицата. С решаващ принос за успеха на Ростов бе японският халф Кенто Хашимото, който вкара два от головете.

Домакините започнаха по-добре и поведоха в 9-ата минута с гол на Еванс Кангва. Замбиецът надбяга защитата на ростовчани и пусна топката под плонжа на Егор Бабурин. Много скоро обаче Евгений Чернов възстанови равенството след центриране от десния фланг на Алексей Ионов.
В края на първото полувреме удари часът на Хашимото. Азиатецът първо се разписа с глава след асистенция на Денис Хаджикадунич, а точно преди почивката вкара още веднъж, този път с добавка отблизо след спасяване на Михаил Левашов.
През второто полувреме Данил Глебов от Ростов беше изгонен за два жълти картона, а домакините върнаха едно попадение чрез защитника Абдул Кадири Мохамед, но това стана чак в добавеното време на двубоя.
В следващия кръг Арсенал ще гостува на Тамбов, а Ростов ще има за съперник Сочи.