Лесна победа за Хайдук, Димитров с жълт картон (видео)

Хайдук (Сплит) излезе на трето място в класирането на хърватското първенство, след като победи с 2:0 у дома Вараждин. Кристиан Димитров беше титуляр за "белите" и получи жълт картон. Двубоят на "Полюд" не предложи особена интрига, защото домакините поведоха още в 5-ата минута, а в 15-ата вече имаха и числено предимство заради червения картон на Йорго Пелумби от Вараждин.

В герой за тима от Сплит се превърна Адам Гюрчо. Унгарецът откри резултата, когато след негов опит за прострелно центриране топката леко се отклони от противников футболист и се озова във вратата. Малко по-късно Гюрчо изработи червения картон на Пелумби и Хайдук с лекота стигна до трите точки.
Второто попадение падна в 50-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение на вратаря Оливер Зеленика. Капитанът на Хайдук Мийо Цакташ не сбърка от бялата точка за крайното 2:0.

Отборът на Кристиан Димитров има 10 точки. Със същия актив, но по-лоша голова разлика е Осиек. Водят Динамо (Загреб) и Горица с по 13 точки.