ПСЖ навлиза във форма, Икарди и Мбапе над всички

Слабото начало на сезона сякаш е забравено и Пари Сен Жермен вече навлиза в ритъм. Парижани не срещнаха проблеми при визитата си на Реймс и се наложиха с 2:0, а в основата на успеха бяха Мауро Икарди и Килиан Мбапе. Икарди вкара и двата гола след асистенции на световния шампион, който направи много силем мач и срещу Ница преди седмица.

Това беше трета поредна победа за ПСЖ. Тимът на Томас Тухел вече е 7-и в класирането с 9 точки, на 4 зад водача Рен. Реймс пък е в серия от 4 поредни загуби и се намира на предпоследната 19-а позиция с актив от 1 точка.
Скоростта на Мбапе осигури първия гол в двубоя на "Стад Огуст Делон". Нападателят на гостите напредна през центъра и подаде хитро към Икарди. Бившият футболист на Интер майсторски си поведе топката и с диагонален шут откри резултата.

В 18-ата минута Икарди отправи хубав удар с греда, но Предраг Райкович спаси. Неймар също беше активен, а в края на първото полувреме успя да навърже почти цялата защита на Реймс, но стреля в аут.

В 64-ата минута Мбапе намери Икарди и той вкара за 2:0, но голът първоначално беше отменен заради засада. Последва преразглеждане на ситуацията с ВАР и реферът Руди Буке промени решението си.
До края парижани можеха да направят победата си и по-убедителна, но Неймар и Мбапе пропуснаха добри възможности.