ПСЖ навлиза във форма, Икарди и Мбапе над всички

27 септември 2020 | 23:53 - Обновена
  • копирано
  • 2
Слабото начало на сезона сякаш е забравено и Пари Сен Жермен вече навлиза в ритъм. Парижани не срещнаха проблеми при визитата си на Реймс и се наложиха с 2:0, а в основата на успеха бяха Мауро Икарди и Килиан Мбапе. Икарди вкара и двата гола след асистенции на световния шампион, който направи много силем мач и срещу Ница преди седмица.

Това беше трета поредна победа за ПСЖ. Тимът на Томас Тухел вече е 7-и в класирането с 9 точки, на 4 зад водача Рен. Реймс пък е в серия от 4 поредни загуби и се намира на предпоследната 19-а позиция с актив от 1 точка.
Скоростта на Мбапе осигури първия гол в двубоя на "Стад Огуст Делон". Нападателят на гостите напредна през центъра и подаде хитро към Икарди. Бившият футболист на Интер майсторски си поведе топката и с диагонален шут откри резултата.

В 18-ата минута Икарди отправи хубав удар с греда, но Предраг Райкович спаси. Неймар също беше активен, а в края на първото полувреме успя да навърже почти цялата защита на Реймс, но стреля в аут.
В 64-ата минута Мбапе намери Икарди и той вкара за 2:0, но голът първоначално беше отменен заради засада. Последва преразглеждане на ситуацията с ВАР и реферът Руди Буке промени решението си.

До края парижани можеха да направят победата си и по-убедителна, но Неймар и Мбапе пропуснаха добри възможности.

Абду Диало22 Абду Диало
90' Маркиньос  Маркиньосжълт картон
85' Преснел Кимпембе  Преснел Кимпембеизлиза
Абду Диало  Абду Диаловлиза
Морето Касамаизлиза Морето Касама  81'
Fraser Hornbyвлиза Fraser Hornby
78' Мауро Икарди  Мауро Икардиизлиза
Пабло Сарабия  Пабло Сарабиявлиза
Анхел Ди Мария  Анхел Ди Марияизлиза
Kays Ruiz-Atil  Kays Ruiz-Atilвлиза
Томас Фокетжълт картон Томас Фокет  73'
68' Юлиан Дракслер  Юлиан Дракслеризлиза
Dereck Kutesaвлиза Dereck Kutesa
62' Мауро Икарди  Мауро Икардигол
Атанасиос Донисизлиза Атанасиос Донис  58'
Булае Диавлиза Булае Диа
51' Юлиан Дракслер  Юлиан Дракслержълт картон
Морето Касамажълт картон Морето Касама  35'
9' Мауро Икарди  Мауро Икардигол