Шумен 2007 с категорична победа над Ботев (Нови пазар)

Шумен 2007 постигна поредна лесна победа с 5:1 над Ботев (Нови пазар) в среща от VII-кръг на Трета лига – Североизточна аматьорска група. Мача се игра на градския стадион "Панайот Волов" пред около 300 зрители, при облачно, но хубаво време за края на месец септември време. Шуменци диктуваха играта през целия мач и спокойно можеха да вкарат повече попадения във вратата на Добромир Дочков. В 9-ата мин. Румен Николов беше спънат в наказателното поле на гостите – дузпа.

От бялата точка капитанът на шуменци Юлиян Загоров беше точен за 1:0. Новопазарци върнаха интригата в мача в 17-ата минута, когато с удар от около 25 метра Христо Александров изненада вратаря на домакините Иван Иванов и изравни – 1:1. Три минути след това Шумен 2007 отново поведе в резултата. Кяшиф Фахрединов центрира от ляво в наказателното поле на гостите, топката попадна на главата на Иван Недялков, който бе точен за 2:1.

През второто полувреме играчите на Шумен 2007 бяха по-добрите на терена и успяха да направят победата си резултатна. В 56-ата минута след разиграване пред вратата на Ботев (Нови пазар) топката попадна в Кяшиф Фахрединов, който от рамките на наказателното поле бе точен за 3:1. В 69-ата след удар с глава Юлиян Загоров покачи на 4:1, а в 81-ата минута отново Юлиян Загоров бе точен от дузпа за крайното 5:1. В следващият кръг Шумен 2007 почива, Ботев (Нови пазар) приема у дома новака Интер (Добрич)