Червен картон и спорна дузпа донесоха победата на Реал (видео)

Реал Мадрид стигна до драматична победа с 3:2 при гостуването си на Бетис. “Белите” поведоха с гол на Валверде в 14-ата минута, но обрат в рамките на две минути домакините постигнаха обрат. След попадения на Манди и Карвальо тимът на Мануел Пелегрини водеше с 2:1 на почивката.

Гостите изравниха в самото начало на втората част, след като Емерсон си отбеляза автогол. Последваха две решения на съдията, които решиха мача. Първо Емерсон получи червен картон за нарушение срещу Йович. След това бе отсъдена много спорна дузпа за Реал, която Серхио Рамос вкара с паненка.

Още във втората минута “белите” пратиха топката в мрежата на домакините. След центриране на Менди отляво Бензема се разписа, но бе в положение на засада и попадението не бе зачетено.
Двубоят започна на доста високо темпо. Бетис опитваше да натиска, а гостите също подходиха агресивно в началото. Менди бе изведен отлично зад защитата в шестата минута. Бранителят финтира и стреля, но покрай вратата.
Тимът на Мануел Пелегрини бе близо до откриване на резултата секунди по-късно. След отлично центриране Санабрия стреля с глава от прекрасна позиция, но Куртоа успя да отрази удара.
В 14-ата минута Реал отбеляза първия си гол за сезона, в основата на който бе Карим Бензема. Французинът се спарви с двама защитници и прекрасно намери в наказателното поле Валверде, за когото не бе проблем да засече топката в мрежата.
Секунди по-късно Серхио Рамос направи огромен пропуск. След центриране на Бензема защитник на домакините отклони топката и тя се озова на крака на капитана на гостите. Той обаче стреля неточно. Бетис отговори с добра атака, в която Хоакин намери Фекир, а той отправи хубав диагонален удар, но топката мина покрай лявата греда на Куртоа.
Домакините продължиха да нападат и нанесоха двоен удар на съперника между 35-ата и 37-ата минута. Първо великолепно центриране на Каналес намери Манди и той с глава прати топката в мрежата за 1:1. Секунди по-късно белгийският вратар трябваше отново видя как кълбото минава покрай него. Вилиам Карвальо получи топката от Фекир и стреля силно. Куртоа отклони леко топката, но не предотврати гола. Португалецът се разписва в два поредни мача за първи път в кариерата си.
Малко преди почивката Бензема стреля, но под натиска на Бартра топката отиде право към Роблес. Проблемите на Реал се увеличиха и от факта, че Тони Кроос имаше някакъв проблем и се наложи да бъде заменен. В самия край на първата част на неговото място се появи Лука Модрич.
За началото на второто полувреме Зидан направи още една смяна. Той извади Йодегор и пусна Иско. “Белите” започнаха вихрено след почивката и атаките им доведоха до положение след положение пред вратата на Роблес. Три минути след почивката гостите изравниха. Карвахал получи топката и имаше пространство отдясно. Той насочи топката към Бензема в наказателното поле, а Емерсон в опита си да я изчисти я насочи към собствената си мрежа. Ситуацията бе разгледана с ВАР поради съмнения за засада на Бензема, но в крайна сметка попадението бе зачетено.
Агресивната игра на гранда от Мадрид продължи и секунди по-късно след удар на Бензема топката се удари в горната греда и тупна зад голлинията, но бе отсъдена засада на французина. Реал имаше сериозно предимство от началото на втората част. Домакините получиха рядка възможност при бърза атака, при която Фекир стреля покрай вратата.
В 64-ата минута Бетис остана с човек по-малко. Бензема изведе великолепно Йович сам срещу Роблес. Емерсон настигна сръбския нападател, леко го бутна, наруши баланса му и той не успя да стреля. Ситуацията бе разглеждана доста време с ВАР. Главният съдият Сантяго Хайме дори отиде лично да я види на един от екраните. След това решението му бе червен картон за Емерсон и фаул за гостите. От прекия свободен удар Серхио Рамос стреля, но топката мина покрай вратата.
Численото преимущество на Реал веднага се усети и в следващите минути “белите” доминираха. Бензема пропусна отлична възможност да изведе тима на Зидан напред, след като бе намерен отлично от Валверде. Френският нападател засече топката, но тя мина покрай дясната греда.

Най-спорната ситуация дойде в десетина минути преди края. Кристиян Тейо и Дани Карвахал се сблъскаха и играчи на двата отбора протестираха за нарушение. Съдията получи информация от за разглеждане на ситуация с ВАР, но се оказа, че се гледа съвсем различна ситуация. Малко по-рано резервата Борха Майорал бе в наказателното поле, но Бартра му попречи да стреля.

На повторенията съдиите видяха, че бранителят на Бетис е играл с ръка. Това обаче се случи, след като Майорал го избута и той падаше. Реферът обаче прецени, че това е дузпа. От бялата точка Серхио Рамос копна топката и я прати в мрежата. Най-спорната ситуация дойде в десетина минути преди края. Кристиян Тейо и Дани Карвахал се сблъскаха и играчи на двата отбора протестираха за нарушение. Съдията получи информация от за разглеждане на ситуация с ВАР, но се оказа, че се гледа съвсем различна ситуация. Малко по-рано резервата Борха Майорал бе в наказателното поле, но Бартра му попречи да стреля.

На повторенията съдиите видяха, че бранителят на Бетис е играл с ръка. Това обаче се случи, след като Майорал го избута и той падаше. Реферът обаче прецени, че това е дузпа. От бялата точка Серхио Рамос копна топката и я прати в мрежата.

До края Реал можеше да отбележи и още един гол, но нямаше проблеми да запази преднината си и да запише първи успех за сезона.

БЕТИС - РЕАЛ МАДРИД 2:3
0:1 - Валверде (14)
1:1 - Манди (35)
2:1 - Карвальо (37)
2:2 - Емерсон (48-авт)
2:3 - Рамос (82-д)