Десподов се завърна на терена при загуба от Лацио (видео)

Българският национал Кирил Десподов отново игра в Серия "А" след 18 месеца. Най-добрият футболист на България за 2018 година се появи на терена с екипа на Каляри в двубоя срещу Лацио от втория кръг на калчото. Той влезе като резерва в 80-ата минута на мястото на нападателя Джовани Симеоне. Неговият тим обаче отстъпи с 0:2. Бившият играч на ЦСКА-София, който миналата година игра под наем в Щурм Грац, не бе играл в италианския елит от март 2019 година. Днешната му поява на терена дава индикации, че треньорът Еузебио Ди Фанческо ще му даде повече шанс от неговия предшественик.

За римляните това бе първи мач за сезона и стартът беше успешен. Носителят на “Златната обувка” за миналия сезон Чиро Имобиле също започна отлично, след като отбеляза втория гол в мача в 74-ата минута. “Орлите” поведоха още в четвъртата минута с попадение на Ладзари.

Лацио поведе в самото начало на срещата. Марушич проби отляво и топката стигна до Ладзари, който бе напълно непокрит. За него това бе първи гол в Серия А от март 2018 г. Гостите пропуснаха няколко възможности да удвоят преднината си до почивката.

През втората част обаче Каляри имаше своите шансове, но не се възползва от тях. Имобиле пък успя да стигне до своето първо попадение за сезона, след като Марушич отново проби отляво и го намери на отлична позиция.