Три от три за Евертън и "карамелите" излязоха на върха (видео)

Евертън оглави временното класиране в Премиър лийг, след като постигна трета поредна победа в първенството. "Карамелите" надделяха с 2:1 като гост над отбора на Кристъл Палас, който до момента имаше две победи, втората от които на "Олд Трафорд". Доминик Калвърт-Люин (10') откри резултата с петия си гол от началото на сезона. Шейку Кояте (26') изравни, но Ричарлисон донесе победата на гостите с гол от дузпа пет минути преди края на първата част.

Рой Ходжсън бе направил само една промяна в сравнение с победата над Манчестър Юнайтед преди седмица. Еберечи Езе започна за първи път като титуляр в Премиър лийг, заменяйки в стартовия състав Джефри Шлуп. Карло Анчелоти заложи на същите 11, които започнаха при успеха на Уест Бромич Албиън. Хамес Родригес, Доминик Калвърт-Люин и Ричарлисон оформиха отново нападателното трио на "карамелите".

В 10-ата минута Хамес намери Коулмън отдясно, след което капитанът на Евертън центрира много добре, а Калвърт-Люин засече отблизо, с което даде преднина на гостите, разписвайки се в трети пореден мач. Това бе пети гол за нападателя от началото на сезона в Премиър лийг.

В 26-ата минута Шейку Кояте изравни с глава, след като засече много добро центриране на Андрос Таунзенд от корнер. Девет минути след това топката срещна ръката на Уорд, след като Дин опита подаване с глава към Ричарлисон. Първоначално реферът Кевин Френд не отсъди нищо, но след като изгледа повторение на монитора, посочи бялата точка. Ричарлисон изпълни силно, пращайки топката в горния ляв ъгъл - 2:1 за Евертън.
През второто полувреме Кристъл Палас подобри представянето си, но не успя да промени резултата. Евертън пък действаше доста по-прагматично и успя да задържи контрола си върху двубоя.