Исторически гол донесе първа победа на Арминия в Бундеслигата от 11 години (видео)

Отборът на Арминия (Билефелд), който се завърна в Бундеслигата след 11-годишно отсъствие, спечели първата си победа в елита, след като надигра с 1:0 Кьолн на "Билефелдер Алм". Йоан Симун Едмундсон реализира единственото попадение, след като една дълга топка, изпратена напред от Ортега, стигна до халфа от Фарьорските острови, който се появи като резерва в 67-ата минута. Едмундсон имаше известни проблеми при овладяването, но след това се разписа след удар от малък ъгъл и влезе в историята като първия фарьорец, отбелязал гол в Бундеслигата.

Иначе през първото полувреме Арминия имаше известно предимство, но най-чистото положение изпуснаха гостите в 42-рата минута, когато Шихос бе оставен непокрит, но отблизо не успя да намери вратата. През втората част нямаше нищо особено за отбелязване, освен победният гол за домакините.

Така Арминия има вече четири точки, след като преди седмица "сините" изненадващо завършиха наравно и с Айнтрахт (Франкфурт) като гост. Кьолн допусна втора загуба след поражението с 2:3 от Хофенхайм в първия кръг.