Лудогорец "приземи" целещия се високо Берое, прекратиха мача за 25 минути (видео)

Лудогорец си върна първото място в efbet Лига след домакински успех с 2:0 над досегашния лидер Берое в мач от 7-ия кръг на шампионата. Клаудиу Кешерю откри резултата в 18-ата минута, а в 23-ата Сисиньо удвои.

Двубоят не мина без премеждия, тъй като към своя край той бе прекратен за цели 25 минути заради зловеща буря, порой и няколко токови удара.

Наставникът на домакините Павел Върба извърши няколко промени в титулярния състав в сравнение с този от последните двубои. Дебют със зелената фланелка направи централният защитник Оливие Вердон, който стартира до Моци за сметка на Григоре. Баджи пък започна вместо контузения Анисе.

Срещата стартира равностойно, а първото по-сериозно положение стана факт в 12-ата минута. Тогава Каули центрира опасно отдясно към Текпетей, но фланговият играч не успя да засече.

В 15-ата минута Фал изкара топката в аут, но реферът Ивайло Стоянов не прецени добре ситуацията и отсъди корнер. След неговото изпълнение Ангелов свали с глава към Фал, който реализира, но попадението бе отменено заради нарушение на Ангелов срещу Недялков, който се качи на гърба на разградския защитник.

Секунди по-късно Ферейра се озова на отлична стрелкова позиция след добра атака на заралии отляво и шутира опасно, но Пламен Илиев спаси.

Двуострата игра продължи и след това, от което първи се възползваха домакините. В 18-ата минута Каули преодоля четирима футболисти на гостите в наказателното поле и намери непокрития Кешерю, а той с удар по земя от 10-11 метра вкара за 1:0.

Само пет минути по-късно Лудогорец удари за втори път. Доминик Янков изведе с прекрасен пас Сисиньо, който с майсторски диагонален шут покрай Василев покачи на 2:0.

В 31-ата минута стражът на Берое Василев извърши нарушение срещу Каули извън наказателното поле, за което получи жълт картон.

В 37-ата минута Минчев центрира към Фал, който стреля с глава, но покрай гредата.

Секунди след началото на втората част Кешерю изведе Янков на левия фланг, плеймейкърът нахлу в наказателното поле, преодоля Мезаг и шутира фалцово от 8-9 метра, но не уцели вратата.

В 55-ата минута двата отбора си размениха по един точен удар чрез Каули и Октавио, но Василев и Илиев уловиха без проблем.

Някъде тук бурята и дъждът се усилиха неимоверно, което на няколко пъти предизвика токов удар и част от централните прожектори угаснаха. Реферът Ивайло Стоянов се принуди да прекрати срещата в 80-ата минута, за да се отстрани аварията.

Пет минути по-късно осветлението бе възстановено, но пък теренът се наводни и поради тази причина съдията изчака пороят да намалее.

Все пак срещата бе подновена, но след след 25-минутна пауза.

След подновяване на играта Берое опита да вземе инициативата, но в 88-ата минута Лудогорец осъществи контраатака, след която Ману прати топката в мрежата на заралии. Попадението обаче бе отменено поради засада.

Домакините пропуснаха още една възможност в 92-ата минута, когато Марин засече с глава центриране на Недялков отляво, но Василев демонстрира отличен рефлекс и изби.

ЛУДОГОРЕЦ - БЕРОЕ 2:0