Септември (Симитли) измъкна победата в Габрово (видео)

Отборът Септември (Симитли) надви Янтра (Габрово) с 1:0 като гост в мач от 8-ия кръг на Втора лига.  Единственото попадение беше дело на Ивайло Михайлов в 31-ата минута с глава. Така новият наставник на гостите Тодор Киселичков дебютира с успех, който е първи за клуба от югозападна България далеч от неговия стадион през този сезон. Победата е общо четвърта за тима от Симитли, докато поражението е четвърто поред за габровци на Стоян Ацаров.

Домакините могат да съжаляват, че пропуснаха да вземат поне точка, тъй като създадоха няколко чисти положения. Две страхотни спасявания на Чарлз Тейлър, отменен гол и страхотен пропуск накрая обаче се оказаха решаващи за Янтра.

Гостите също имаха своите възможности, като в 85-ата минута гредата лиши Септември от втори гол, когато резервата Запро Динев стреля в десния стълб на Иван Гошев. Стражът по-рано беше спасил вратата си от втори гол.

Септември имат вече 12 точки и заема пета позиция, а Янтра остана с шест точки на 14-то място в класирането.

ЯНТРА - Септември (Симитли) 0:1
0:1 И.Михайлов (31)