Зрелищно завръщане за Пипо Индзаги в Серия “А”

Филипо Индзаги направи отлично завръщане в елита на италианския футбол, след като неговият Беневенто постигна малък подвиг, обръщайки Сампдория от 0:2 до 3:2 като гост в двубой от втория кръг. Домакините набързо дръпнаха с попадения на Фабио Куалярела (8’) и Омар Коли (18’), но след това шампионът на Серия “Б” стигна до триумфа след два гола на Лука Калдирола (33’,72’) и победен на Гаетано Летиция (88’). В 85-ата минута, при 2:2, гредата спаси Беневенто. Гостите обаче определено бяха по-стойностният тим и заслужено се поздравиха с успех.

За тях това беше първи двубой, тъй като в откриващия кръг трябваше да срещнат Интер, но мачът беше отложен заради проточилото се участие на “нерадзурите” в Лига Европа. В същото време Самп вече регистрира две загуби, след като и преди седмица преклони глава - 0:3 срещу Ювентус.

За “вещиците” това е едва втора кампания в Серия “А”. Тимът дебютира през сезон 2017/18, когато обаче беше пълно разочарование, финиширайки последен с 29 загуби от 38 възможни.

Началото в Генуа тази вечер беше кошмарно за гостите, защото Куалярела и Коли донесоха солидна преднина на състава на Клаудио Раниери. Закупеният от Интер Антонио Кандрева даде асистенция за втория гол още в дебюта си.
Фалстартът обаче не сломи момчетата на Пипо Индзаги и те заредиха атака след атака. До изравняването Беневенто стигна след две статични положения, завършени от юношата на Интер Лука Калдирола - 2:2.
Гостуващият състав не спираше да търси победата, но имаше и шанс, след като в 85-ата Маноло Габиадини стреля в гредата.
Усилията на “червено-жълтите” се увенчаха две минути преди края, когато Летиция заби третото попадение с далечен шут.