ЦСКА (М) опропасти 22 точки преднина и изгуби сензационно от аутсайдер

Отборът на ЦСКА (Москва) катастрофира по много изненадващ начин в домакинския си двубой срещу непретенциозния Парма (Перм) във ВТБ Лигата. Играчите на старши треньора Димитрис Итудис опропастиха невероятните 22 точки преднина в четвъртия период и бяха наказани за тези свои действия от Максим Григориев, който наниза тройка със сирената, за да донесе обрата на своя тим - 95:97 (26:25, 29:19, 26:17, 14:36).

ЦСКА имаше леки проблеми с набезите на съперника си още през първата четвърт, но Уил Клайбърн и Никола Милутинов се активизираха и позволиха на тима си да вземе преднината в свои ръце. 10-кратните носители на титлата от ВТБ Лигата не изпитваха особени проблеми с отбора от Перм, като авансът им достигна до 20 точки преди началото на финалните 10 минути.

И в последната част започна кошмарът на домакините. Парма се завърна на десет точки дефицит след добри изяви на Робърт Джонсън при оставащи само три минути на таблото, но това оставащо време явно се оказа достатъчно на гостите за пълен обрат. Глеб Шейко и Николай Жмако вкараха по една тройка, за да направят резултата 92:91, а след кош на Майк Джеймс от линията отново Шейко се разписа от далечно разстояние, за да даде точка преднина на Парма - 93:94. Джеймс отново беше точен при оставащи пет секунди на таблото, но тройка на Григориев уби надеждите на ЦСКА за втора поредна победа от началото на новия сезон в Лигата - 95:97.

Борис Савович вкара 18 точки за успеха на Парма, Адас Юскевичиус, Робърт Джонсън и Марекс Мейерис отбелязаха по 11 пункта, а Ейгирдас Зукаускас и Николай Жмако се разписаха с по 10 точки. За ЦСКА голямата звезда Майк Джеймс вкара 31 точки и направи 6 асистенции, Уил Клайбърн реализира 19 точки и взе 6 борби, а с 10 пункта остана Никола Милутинов.