Бразилски защитник герой за Спартак (М) в Саранск (видео)

Спартак (Москва) постигна трета поредна победа като гост в Премиер лигата на Русия и продължава да дели първото място в класирането с шампиона Зенит. Московчани се наложиха с 2:0 при визитата си на Тамбов, а в герой се превърна бразилският защитник Айртон, който вкара и двата гола за тима на Доменико Тедеско.

Левият бек откри резултата в 75-ата минута, а в 84-ата затвърди успеха на столичния тим. Домакините почти не застрашиха вратата на Александър Максименко и с актив от 7 точки се намират малко над зоната на изпадащите.
Александър Кокорин за първи път започна като титуляр за Спартак, но не впечатли, а след мача Тедеско призна, че нападателят още не е в оптимална форма. Защитникът Андрей Ешченко пък се появи в игра след почивката за своя двубой номер 200 с екипа на руския гранд.

През първото полувреме двата тима си размениха по едно греда чрез Гурам Тетрашвили и Кокорин. Спартаковци имаха и други положения, но ги пропуснаха.
Гостите продължиха да са по-настоятелни и Джордан Ларсон стреля в аут от няколко метра, а не след дълго и Есекиел Понсе се размина с гола.

Четвърт час преди края щастлив рикошет отклони топката към Айртон, който с мощен шут я заби под гредата. В 84-ата минута бразилецът стреля малко нескопосано от границата на наказателното поле, но вратарят на Тамбов Никита Чагров не прецени добре ситуацията и топката отново се оказа във вратата му.