Слован громи, Божиков влезе в края

Българският национал Васил Божиков се появи като резерва при победата на Слован (Братислава) с 5:0 над Ружомберок. родният защитник влезе на мястото на Юри Де Кампс в 8-ата минута, а неговият тим е втори в класирането, с 5 точки по-малко от лидера Дунайска Стреда.

Резултата откри Александър Чаврич в 24-ата минута след красива комбинация с Давид Холман. В 30-ата самият Холман покачи на 2:0, след като беше изведен в наказателното поле. В края на полувремето гостите получиха дузпа, но Доминик Грайф спаси удара на Ян Масло.

В 47-ата минута Чаврич проби на скорост и вкара трети гол за Слован, а в 60-ата Холман направи 5:0. Точка на спора сложи Рафаел Ратао в 80-ата минута.