Балкан загуби от Рилски спортист в контрола

Балкан загуби за втори път от Рилски спортист в предсезонната подготовка. Отборът отстъпи пред самоковския тим с 67:70 в приятелски мач, игран в "Арена Самоков". Двубоят за ботевградчани пропуснаха Божидар Аврамов и Крис Минков, съобщават от клуба.

Балкан изоставаше след първата част с 18:21, а до почивката обърна с минимална преднина от една точка. Домакините си върнаха аванса в третия период, след който водеха с 53:46. Играчите на Балкан успяха да спечелят последния период, но не успяха да стигнат до обрат.

Най-резултатен за Балкан с 15 точки беше Тауан Ейджи, а 14 реализира Давонтей Джордан, който овладя и 11 борби. Марко Рамляк вкара 11 точки.

За Рилски спортист над всички с 18 точки и 9 борби беше центърът Николаос Карвачо. Павлин Иванов записа 13, а с 12 точки завърши Алекс Симеонов.