Везенков отбеляза 23 точки за Олимпиакос срещу Алба (Берлин)

Отборът на Олимпиакос загуби от Алба Берлин с 69:75 във втората контрола на германска земя. Гръцкият тим беше без Василис Спанулис, Джордж Принтезис и Аарон Харисън, които получиха почивка.

Българският национал Александър Везенков изигра много силен мач и завърши с 23 точки и 4 борби.

Гостите от Гърция поведоха със 17:3 след първите седем минути. След точна стрелба на Везенков разликата се увеличи до 18 при 29:11 в 13-а минута. Алба се опита да намали изоставането си, но Олимпиакос запази абсолютен контрол и затвори първите 20 минути с 14 точки - 38:24.

Германският отбор намали до 7 точки 35:42 в 26-ата минута, обаче Хасан Мартин и Везенков запазиха контрола за Олимпиакос - 55:44 в 31-ата минута. Домакините не се отказаха от борбата. Те продължиха да доминират и след серия от 19:3 направиха обрат - 63:58. След завръщането на Слукас и Чарлз Дженкинс в игра Олимпиакос намали пасива си само до точка 64:65 в 38-ата минута, но германците продължиха играят по-добре и спечелиха със 75:69.