Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Айнтрахт се разправи с Херта в Берлин (видео)

Айнтрахт (Франкфурт) постигна първата си победа за новия сезон в Бундеслигата по категоричен начин. Възпитаниците на Адолф Хютер се наложиха с 3:1 над Херта при гостуването си в Берлин от 2-ия кръг. Любопитното е, че и четирите гола в мача бяха отбелязани от играчи на гостите. Андре Силва откри резултата от дузпа в 30-ата минута, Бас Дост удвои в 37-ата, Себастиан Роде вкара третия гол в 71-ата минута, а накрая Мартин Хинтерегер си отбеляза автогол, за да направи загубата на домакините малко по-почетна.

Айнтрахт успя да поведе в 30-ата минута, когато Дедрик Боята спъна съперник в наказателното поле и съдията посочи бялата точка, а Андре Силва реализира наказателния удар.

Седем минути по-късно резултатът бе удвоен. Даичи Камада центрира за Бас Дост и той с глава отбеляза за 0:2.

В 71-ата минута Себастиан Роде получи на границата на пеналта и с прекрасен удар не остави шансове на вратаря за 0:3.

В 77-ата минута Джордан Торунарига центрира остро във вратарското поле, където Хинтерегер действа неразчетено и прати топката в собствената си врата и така оформи крайното 1:3.

С този успех Айнтрахт има 4 точки в актива си, докато Херта допусна първа загуба и остава с 3 спечелени точки до момента.