Втора лига

Хебър с обрат и пета поредна победа

25 септември 2020 | 19:21 - Обновена
Тимът на Хебър продължава доброто си представяне във второто ниво на българския футбол. Отборът от Пазарджик успя да обърне като домакин Созопол и да се наложи с 2:1 в мач от 8-ия кръг на Втора лига, игран на стадион “Георги Бенковски”. Октай Хамдиев (48) и Тодор Чаворски (57-дузпа) бяха автори на головете за победителите, докато Деян Молдованов бе дал предимство на гостите в 30-ата минута след точно изпълнена дузпа.

По този начин “зелените” записаха пета поредна победа в първенството, докато гостите ще трябва да потърпят още преди да стигнат до първия си успех през настоящата кампания.

Треньорът на домакините Николай Митов бе заложил на капитана Александър Любенов под рамката на вратата. Пред него в защита му помагаха Томислав Папазов, Ивайло Тодоров, Цветелин Тонев и Тодор Гочев. Жак Пехливанов, Красимир Илиев, Тодор Чаворски, Димитър Законов, Мартин Вълчинов и Живко Петков допълваха стартовите 11 на отбора. Дошлият наскоро като заместник на Андриан Краев Ивайло Лазаров остана на пейката.

За Созопол на вратата застана Росен Андонов, а останалата част от отбора се допълваше от Петър Кюморджиев, Димитър Жеков, Георги Радев, Диян Молнованов, Яни Николов, Сава Савов, Антонио Ласков, Ариф Ферадов, Венцислав Гюзелев и Иван Колев. Главен съдия на срещата бе Рюстем Карагарен.

Двубоят започна добре за гостите, които поведоха в 30-ата минута чрез Молдованов от дузпа. През второто полувреме обаче домакините от Пазарджик успяха да обърнат резултата в рамките на няколко минути . Резервата Октай Хамдиев изравни малко след почивката, а нападателят Тодор Чаворски бе точен от дузпа в 57-та минута за 2:1. Това бе първи гол за сезона за деветката, който ще има повече възможност да се бори за титулярно място след напускането на Краев.

По този начин Хебър продължава да няма загуба в първенството, като след тази победа поне временно изпреварва дубъла на Лудогорец и заема трето място в класирането. “Зелените” имат в актива си 17 точки и са само на 2 от лидерите Кариана (Ерден) и Локомотив (София). Созопол от своя страна отново не стигна до успеха и остава на 15-та позиция с четири точки.

22
3 Пирин (Благоевград) Пирин (Благоевград)
18
7 Септември (Симитли) Септември (Симитли)
12
10 Миньор (Перник) Миньор (Перник)