Втора лига

Локо (Сф) катастрофира в Ерден и Втора лига има нов лидер

25 септември 2020 | 18:49 - Обновена
Досегашният лидер във Втора лига Локомотив (София) записа първа загуба през този сезон и отстъпи лидерската позиция на Кариана. Именно тимът от Ерден надигра "железничарите" с 3:2 на стадион "Кариана" в дербито от 8-ия кръг на първенството. Двата отбора имат вече 19 точки, но предвид победата в прекия двубой играчите на Веселин Великов са новият лидер във втория ешелон.

Страхотен мач изигра капитанът на домакините Евгени Игнатов (22), който вкара първия гол и подаде за останалите две попадения на своя тим, които бяха дело на Борислав Дамянов (29) и Владислав Цеков (45). Двете попадения за гостите бяха дело на Светослав Диков в 88-ата и 94-ата минути. Преди това Кариана обаче удари два пъти гредите при резултат 3:0. Локомотив, който имаше два допуснати гола за седем мача, трябваше да вади топката от мрежата си цели три пъти за 45 минути, а домакините записаха пети пореден успех, в които са отбелязали общо 15 гола и напълно логично мечтаят за нещо голямо.
Първенството пък става все по-интересно, след като третият Хебър е само на две точки зад водачите.

Треньорът на "железничарите" Иван Колев бе направил две промени от победата с 2:0 над Литекс. Чужденците Педро Ферари и Матеус Роча се завърнаха в стартовите 11, като замениха Мартин Василев и Павел Петков. Ивайло Василев бе вратар, а Ферари, Роча, Марио Петков и Мики Орачев бяха крайни защитници. Опорните полузащитници бяха Валентин Николов и Владимир Семерджиев, а Красимир Милошев, Александър Александров и Илиян Стефанов действаха зад Светослав Диков.

Наставникът на домакините Веселин Великов заложи на същия състав, който разпиля с 4:0 Нефтохимик насред "Лазур". Павел Станев бе вратар, а Мартин Николов, Георги Георгиев, Николай Дичев и Стоян Предев бяха четиримата бранители. Емануил Личев и Владимир Мичев бяха опорните полузащитници, а капитанът Евгени Игнатов и Борислав Дамянов действаха по двата фланга. Георги Търтов бе зад нападателя Владислав Цеков.

Агитката от над 150 човека подкрепяше гостите, но отборът домакин влезе по-добре в мача.
Капитанът на Евгени Игнатов даде аванс на Кариана в 22-ата минута. След хубав пробив по лявото крило, той преодоля Василев и мушна топката в мрежата за 1:0. Попадението е негово пето за този сезон, което го прави лидер при стрелците на тима. Интересното е, че това бе едва третото попадение във вратата на столичани, които бяха запазили мрежата си суха в шест от предните си седем мача. Така за първи път през тази кампания момчета на Колев изоставаха в резултата.

Локо отвърна с удар в стената от фаул на Александров, но по-активният състав на Кариана продължи да тормози защитата на "червено-черните". Най-опасният играч на Кариана бе Игнатов, който стреля в 32-ата минута, но Василев спаси без проблем. Георги Търгов можеше да удвои в 34-ата минута, но неговият удар мина на сантиметри от гредата на Локомотив.

Гостите продължиха да търсят центриранията на Александров, но защитата в бяло се справяше. В 39-ата минута светкавична контраатака на тима от Ерден завърши с втори гол във вратата на лидера. Игнатов изведе с дълго подаване Борислав Дамянов, който настигна топката почти на аут линията и се възползва от неразчетеното излизане на Василев, за да увеличи резултата на 2:0 с третото си попадения през този сезон.

Съставът от София натисна, за да върне едно попадение, но не успяваше да създаде чисто положение в добре подредената отбрана на Кариана. Буквално в последната минута на първата част домакините нанесоха решаващ удар, вкарвайки трети гол. Този път точен беше нападателят Владислав Цеков, който засече с глава центриране след късо изпълнение на корнер между Игнатов и Дамянов.

На почивката Колев направи две рокади. Павел Петков и Мартин Василев смениха неубедителните в тази среща Милошев и Николов. Именно Василев пропусна веднага да върне своя отбор в мача, след като в 48-ата минута заедно с двама свои съотборници се разминаха с топката на празна врата. Това се случи след центриране от корнер и удар с глава преди това на Стефанов.

В 51-ата минута гредата спаси "железничарите" от четвърти гол. Опасен удар на Боби Дамянов се отби в дясната греда на гостите и излезе в аут. Малко по-късно Жустино Мендеш смени Цеков, който се отличи с гол и асистенция в тази среща. За втори път гредата спаси Локо в 68-ата минута. Мендеш подаде на Игнатов, който изведе Търгов, но последният стреля в гредата на вратата, пазена от Василев.

Най-добрият играч през този сезон за Локомотив Илиян Стефанов бе близо до страхотен гол в 76-ата минута, когато направи отличен пробив, преодоля майсторски четирима бранители на Кариана, след което се опита да премине и вратаря Станев, но не успя да вкара.

Василев спаси Локомотив в 83-ата минута, когато след поредното центриране на Игнатов топката беше свалена към Дичев, но стражът този път се справи добре. Две минути преди края на мача натискът на гостите даде резултат и голмайсторът на тима Светльо Диков върна едно попадение. Малко преди това удар на Стефанов беше блокиран, а след това и воле на Александров.

Секунди преди края на продължението от пет минути Диков върна още един гол и направи загубата на Локомотив почетна, увеличавайки сметката си на шест гола през този сезон.

Така Локомотив записа първа загуба за сезона, което костваше и първото място на тима в първенството, докато Кариана е новият лидер след поредната голово шоу.

Другата седмица в "Надежда" пристига Пирин (Благоевград), който бе обявен за основен фаворит за Първа лига, докато играчите на Великов имат тежко гостуване на Миньор (Перник).

КАРИАНА (4-2-3-1):
Павел Станев, Мартин Николов, Георги Георгиев, Николай Дичев, Стоян Предев, Емануил Личев, Владимир Мичев, Евгени Игнатов, Борислав Дамянов, Георги Търтов, Владислав Цеков

ЛОКОМОТИВ (СФ) (4-2-3-1):
Ивайло Василев, Педро Ферари, Матеус Роча, Марио Петков, Мики Орачев, Валентин Николов, Владимир Семерджиев, Красимир Милошев, Александър Александров, Илиян Стефанов, Светослав Диков

Георги Търтов Георги Търтов97 Илиян Стефанов10 Илиян Стефанов
Борислав Дамянов Борислав Дамянов99 Александър Александров7 Александър Александров
22
3 Пирин (Благоевград) Пирин (Благоевград)
18
7 Септември (Симитли) Септември (Симитли)
12
10 Миньор (Перник) Миньор (Перник)