Барселона обърна Уникаха и записа втори успех в Лига Ендеса

Отборът на Барселона записа втора поредна победа в редовния сезон на испанската Лига Ендеса. Играчите на старши треньора Шарунас Ясикевичус трябваше да хвърлят доста сили при гостуването си на Уникаха Малага, но все пак спечелиха след обрат със 70:79 (21:16, 17:16, 11:22, 21:25). Така каталунците вече са с баланс от 2-0, след като в първия кръг надиграха трудно Сан Пабло Бургос с 89:86 на домашна територия.

Срещата започна повече от кошмарно за “лос кулес”, които изоставаха с цели 13 точки дефицит по средата на втората четвърт - 38:25. Това обаче ядоса звездната селекция на гостите, която затвори частта със серия от 0:7, а след голямата почивка направи пълен обрат в мача чудесни изяви на Никола Миротич и компания. Добро включване на плеймейкъра Тома Юртел от пейката пък допълнително усложни ситуацията пред Уникаха, позволявайки на Барса да се добере до успеха - 70:79.

Звездата Никола Миротич реализира 24 точки за успеха на Барселона, гардът Алекс Абринес допринесе с 21 пункта, а Тома Юртел се отчете с 9 точки и 6 асистенции. За Уникаха Дарио Брисуела вкара най-много - 17 точки, а Аксел Бутей допълни с 11 пункта.