Хебър с нов успех в контролите, срази Динамо (Букурещ)

Носителите на Купата и Суперкупата на България Хебър (Пазарджик) записаха още един успех в предсезонната подготовка. "Тигрите" се наложиха над бронзовия медалист на северната ни съседка Динамо (Букурещ) с 3:1 (25:23, 23:25, 25:19, 26:24) в първата контрола помежду им, изиграна в зала "Васил Левски".

Волейболистите на Атанас Петров отново показаха чудесна игра, като на моменти надминаваха многократно класата на съперника. Последният, четвърти гейм бе най-оспорван, но в крайна сметка пазарджиклии се поздравиха с успеха след 26:24.

Най-резултатен в днешния мач бе Брадли Гънтър с 18 точки.

В първите контроли"тигрите" победиха румънския шампион Аркада (Галац) с 3:0 гейма, а в първия мач отстъпиха на съседите с 2:3 гейма. Впоследствие Хебър записа победа с 3:2 гейма и поражение с 1:3 гейма - срещу украинския шампион Барком-Кажани.

Контролите са част от подготовката на тимовете за новия сезон в първенствата и за евротурнирите. Хебър ще играе във втория по сила европейски турнир - за Купата на ЦЕВ, като съперник в 1/16-финалите на надпреварата ще им бъде квалификант от Шампионската лига. Барком пък ще се изявява в третия по сила турнир - Купата на претендентите, срещу Динамо (Букурещ).