ЦСКА 1948 се съвзе и разби Етър (видео+снимки)

Отборът на ЦСКА 1948 разби Етър с 5:1 в мач от семия кръг на efbet Лига. “Червените” се съвзеха от загубата от Левски преди седмица по най-добрия начин и разбиха “болярите”. Две попадения отбеляза Георги Русев, а по един добавиха Денислав Александров, Галин Иванов и Мартин Камбуров, който откри с втория си гол в шампионата и вече има 239 на сметката си в родния елит. За гостите точен от дузпа бе Милчо Ангелов.

Тимът от София категорично надигра съперника си и можеше да стигне и до по-изразителна победа. Търновци от своя страна бяха със сериозни кадрови проблеми и за пореден път останаха с празни ръце, като се очертават като най-сериозния конкурент за изпадане.

71 ЦСКА 1948 - Етър
Днепният мач "червените" бе и дебют за новия треньорски щаб. Досегашният наставник Йордан Юруков вече не е в клуба, а на негово място бе назначен Красимир Петров, който дебютира като старши треньор в професионалния футбол. Той направи две промени от поражението с 0:3 от Левски в предния кръг. Васил Шопов и Денислав Александров замениха Ивайло Климентов и Ангел Бастунов.

Даниел Наумов бе вратар, а Сашо Александров, Симеон Петров, Венцислав Василев и Лазар Марин защитниците. Серкан Юсеин и Васил Шопов бяха опорните халфове, докато Денислав Александров, Георги Русев и Галин Иванов действаха зад Мартин Камбуров.
Етър пък имаше куп проблеми преди днешната среща. Треньорът Петко Петков не можеше да използва заразените с COVID-19 Здравко Илиев, Пламен Крачунов, Даниел Пехливанов, Валентин Йосков и Божидар Кацаров. Извън сметките бе и халфът Никола Колев, който претърпя операция на херния. Така за втора поредна седмица групата на тима ще бъде запълнена с юноши.
За гостите излязоха Господинов на вратата и пред него Станев, Скерлев, Купенов, Иванов и Трухиляно в отбрана. Пехливанов и Добрев бяха дефанзивни халфове, а Ангелов и Ферейра на крилата. В атака започна Боруков.
Резултатът бе открит от домакините в петата минута. Тогава центриране на Сашо Александров отдясно намери отлично Мартин Камбуров, който с глава прати топката в мрежата за 1:0.
В 20-ата минута резултатът вече беше 2:0 в полза на домакините. Сашо Александров намери Денислав Александров в наказателното поле. Крилото успя да овладее добре топката и прониза Анатоли Господинов за втори път.
Малко преди края на първата част ЦСКА 1948 отбеляза и трето попадение. Денислав Александров получи топката в наказателното поле и подаде към Георги Русев, който на празна врата прати топката за трети път в мрежата.
В последната секунда на полувремето Етър върна едно попадение. Лазар Марин игра с ръка в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Милчо Ангелов стреля отлично и макар че Даниел Наумов нацели ъгъла, гостите намалиха резултата.
В 63-ата минута падна и четвърти гол във вратата на Етър. Денислав Александров изведе Камбуров в наказателното поле, който пък със шпагат продължи към Русев, който на празна врата направи 4:1.
Малко по-късно дойде и петият гол в срещата. Васил Шопов намери Камбуров в наказателното поле, който стреля, но ударът му бе блокиран от Господинов. Топката обаче попадна у Галин Иванов, който без да се бави прониза стража. До края на мача ново попадение не падна и това се оказа и крайният резултат.
С победата си днес ЦСКА 1948 събра девет точки в актива си и заема и девета позиция в класирането. Това бе втори успех на “червените” от началото на шампионата. Етър от своя старана остава твърдо на дъното без нито една точка до момента. “Болярите” ще трябва сериозно да се прегрупират спешно, за да не се окажат сред изпадащите в края на сезона.