Базел показа слабости, но си уреди среща с ЦСКА-София

Базел ще бъде следващият съперник на ЦСКА-София в плейофа в Лига Европа. Швейцарският гранд победи с 3:2 Анортозис в срещата между двата тима от 3-ия предварителен кръг на турнира. Домакините поведоха с 3:0 за 21 минути и изглеждаше, че ще запишат разгромна победа, но допуснаха кипърците да върнат два гола и трябваше да треперят до края, независимо че гостите бяха останали с 10 души на терена.

Базел поведе още в 4-ата минута с попадение на Силван Видмер след центриране от фаул, а в 12-ата минута Самуеле Кампо удвои с мощен шут от около 25 метра. В 21-ата минута пък Хамбардзумян си отбеляза автогол и преднината на домакините стана класическа.

Нещата не изглеждаха никак добре за Анортозис, но гостите успяха да върнат един гол в самия край на първото полувреме. В 45-ата минута Бранко Връгоч вкара с шут от границата на пеналта.

В 50-ата минута обаче кипърците останаха в намален състав, след като Торнике Окриашвили опита да си изпроси дузпа, но вместо това получи втори жълт и червен картон за симулация.

Дори и с десет души на терена гостите успяха да вкарат втори гол. Те получиха доста спорна дузпа в 66-ата минута за задържане на Гиорги Квилитала. Съдията посочи бялата точка, макар да се видя, че нарушението е извън наказателното поле. Самият Квилитала пък отбеляза наказателния удар за 3:2.

В края и швейцарците завършиха мача с 10 души. Юлиан Вонмоос спъна съперник в средата на терена и получи втори жълт и червен картон.

Все пак Базел удържа крехката си преднина и се класира за плейофа в Лига Европа, където ще срещне българския ЦСКА-София.