Червен картон и два корнера изхвърлиха ФКСБ от Лига Европа (видео)

ФКСБ приключи участието си в Лига Европа в третия предварителен кръг на надпреварата. Румънския гранд загуби с 0:2 от Слован (Либерец) у дома и така отпада от надпреварата.

Срещата не се разви според плановете на домакините, които още в 20-ата минута останаха с 10 души на терена. Стефан Кана задържа откъсващ се нападател на съперника и получи директен червен картон.

Чехите се възползваха от численото си предимство и през второто полувреме пречупиха своя съперник с два гола след два корнера.

Първо в 64-ата минута Абдула Юсуф откри резултата с глава след центриране на Джон Москера ъглов удар, а в 82-ата минута Михал Рабушич почти по идентичен начин оформи крайното 0:2.

Така Слован (Либерец) ще играе в плейофната фаза на турнира, където чака победителя от двойката АПОЕЛ (Никозия) - Зрински (Мостар).