Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Алекс Грозданов и Равена сразиха Пиаченца и са на 1/4-финал за Купата на Италия (снимки)

Националът Алекс Грозданов и неговият Консар (Равена) се класира на четвъртфинали в турнира за Купата на Италия. Волейболистите на Марко Бонита надиграха категорично Газ Сейлс Блуенерджи (Пиаченца) с 3:0 (25:23, 25:18, 25:18) в последен осминафинален мач от група Б на надпреварата.

Равена спечели два от трите си мача - с 3:0 гейма, като записа и поражение с 2:3 гейма. Това бе напълно достатъчно, за да продължи напред.

Алекс Грозданов бе титуляр и реализира 6 точки (2 блока, 57% ефективност в атака).

Най-резултатен бе Франческо Речине с 11 точки (1 ас), Джулио Пинали приключи с 10 точки (1 блокада). За съперника Тревор Клевено и Аарън Ръсел се разписаха с по 6 точки.

Другият отбор от групата, класирал се за четвъртфиналите, е Киоене (Падуа), записал три победи.

Двата най-добри отбора във всяка група се присъединяват към четирите вече класирани за четвъртфиналите - Кучине Лубе (Чивитанова), Лео Шус (Модена), Сър Сейфти (Перуджа) и Итас Трентино (Тренто).

КОНСАР (РАВЕНА) – ГАЗ СЕЙЛС БЛУЕНЕРДЖИ (ПИАЧЕНЦА) 3:0 (25:23, 25:18, 25:18)