Тайлър Хиро отбеляза 37 точки и Маями се доближи само на една победа от финалите (видео)

Тайлър Хиро отбеляза 37 точки и Маями  се наложи над Бостън със 112:109 в мач №4 от финалната серия на Източната конференция от Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА). Така Хийт поведоха с 3:1 победи и са само на още една от класиране за финалната серия.

Хиро, само на 20 години, вкара 14 от 21 стрелби от пейката.
Джими Бътлър вкара още 24 точки, Горан Драгич се отчете с 22, а Бам Адебайо завърши мача с дабъл-дабъл при 20 пункта и 12 борби. Джейсън Тейтъм бе най-резултатен за Селтикс с 28 точки, а Джейлън Браун добави други 20. Гордън Хауърд наниза 14 точки за Бостън и Маркъс Смарт завърши с дабъл-дабъл при 10 точки и 11 асистенции.
Следващият мач е в петък и с него Маями може да затвори серията.
За разлика от предните три мача, в които изоставаха с двуцифрен резултат, този път Хийт поведоха с 58:46 в началото на третата четвъртина. До този момент най-голямата преднина на отбора за цялата серия бе осем точки, като тя бе именно такава и 4:09 минути преди сирената в този двубой, след като Хиро наниза петата си тройка.
Бостън все пак се доближи на три точки с тройка на Браун 16 секунди преди края, но свободни стрелби на Хиро и Бътлър осигуриха победата за Маями.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), плейофи:
Маями - Бостън - 112:109
* Маями води в серията с 3-1 победи.