Хавертц изригна с хеттрик при разгром на Челси, Тиаго Силва и Бен Чилуел дебютираха (видео)

Най-скъпото ново попълнение на Челси Кай Хавертц впечатли с хеттрик при разгромната победа с 6:0 на лондончани над Барнзли в двубой от третия кръг на Купата на лигата. Германецът, който получи доста критики за представянето си в първите два мача от сезона, се разписа в 28-ата, 55-ата и 65-ата минута и така записа първия хеттрик в своята кариера. Тами Ейбрахам (19'), Рос Баркли (49') и Оливие Жиру (83') добавиха останалите три попадения за тима на Франк Лампард. В следващия кръг Челси може да срещне Тотнъм, в случай че "шпорите" елиминират Лейтън Ориент.

Голямата новина в състава на Челси бе, че Тиаго Силва, който вчера навърши 36 години, дебютира за лондончани. Друго от новите попълнения - Бен Чилуел, бе на скамейката за началото, но в 68-ата минута се появи на терена за своя дебют. Бившият играч на Лестър дори записа асистенция. Кай Хавертц, Матео Ковачич и Мейсън Маунт запазиха местата си. Кепа Арисабалага не бе в групата, а на вратата стартира Вили Кабайеро.
Отборът от Чемпиъншип започна много добре и създаде по-интересните неща в първия 1/4 час. Кабайеро със сетни усилия изби над вратата си чудесен изстрел на Уудроу от 25 метра, а след това Халме също получи възможност да шутира от наказателното поле, но право в ръцете на стража на Челси.
След това добро начало играчите на Барнзли сами си вгорчиха живота. В 19-ата минута бранителите на гостите реагираха лошо около наказателното си поле. Ейбрахам открадна топката и стреля покрай Колинс - 1:0.
В 28-ата минута Хавертц удвои и до голяма степен приключи интригата. Маунт подаде ниско отляво, а Ейбрахам хитро пропусна топката, която стигна до германеца. Хавертц стреля в далечния ъгъл, отбелязвайки дебютното си попадение за лондончани.
Малко след това Кабайеро за втори път се намеси решаващо, след като отново спаси удар на Шмидт, след който топката отиваше към долния ляв ъгъл. Аржентинецът обаче изби с една ръка.
В самия край на първото полувреме стражът на гостите Колинс излезе извън наказателното си поле, за да опита с глава да изчисти дълго подаване към Ейбрахам. Той не прецени добре ситуацията и се сблъска с нападателя. Главният рефер го пожали и му показа само жълт картон, а от последвалия пряк свободен удар не произлезе нищо интересно.
В 49-ата минута Хавертц открадна топката след неразбирателство между Колинс и Моуат. Рос Баркли напредна и направи 3:0. Само пет минути след това поредната грешка на отбраната на гостите доведе до четвърти гол. Този път Ковачич открадна топката и намери Ейбрахам, който веднага продължи към Хавертц. Отблизо германецът нямаше проблем да отбележи втория си гол днес.
В 65-ата минута Хавертц оформи своя хеттрик. Ейбрахам отново отправи извеждащия пас, а Колинс за втори път днес излезе неудачно до границата на наказателното поле. Германецът го преодоля и прати топката в опразнената врата за 5:0.
До края Баркли, Маунт и Аспиликуета  пропуснаха да направят победата на Челси още по-голяма. Оливие Жиру все пак вкара шести гол в 83-тата минута, когато засече с глава центриране на Чилуел отляво.