Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Игокеа удържа Клуж в Ботевград и продължава да мечтае за място в ШЛ

Спортинг се завърна в европейския баскетбол с победа в "Арена Ботевград"

Шампионът на Босна и Херцеговина Игокеа достигна до финала в група "C" на квалификационния турнир за влизане в редовната фаза на Шампионската лига, провеждащ се в Ботевград. Селекцията на бившия старши треньор на Черно море Драган Баич надигра румънския си съперник Клуж (Напока) с 82:75 (23:13, 15:18, 22:13, 22:31) в зала "Арена Ботевград" и се класира за финалния мач в потока. Там Игокеа ще се изправи срещу Спортинг (Лисабон), като срещата ще се изиграе в петък от 20:00 часа. Игокеа влезе в мача като по-сработеният и подготвен отбор и си извоюва двуцифрена преднина още след края на първата четвърт - 23:13. Вторият период бе равностоен, като Клуж успя да свали три точки от разликата в резултата, но след голямата почивка босненците отново доминираха и си спечелиха сериозен 16-точков аванс при 60:44.
Борбените носители на купата на Румъния все пак не се дадоха без бой и свалиха разликата до само 4 пункта, но играчите на Игокеа бяха безмилостни в атакуващ план в последните няколко минути и задържаха преднината си, за да се поздравят с място на финала - 82:75.

Джаки Кармайкъл наниза 25 точкии взе 6 борби за успеха на Игокеа, Един Атич добави 12 пункта и 5 овладени топки, а Антабия Уолър се разписа с 10 точки. За Клуж реализатор №1 бе Джъстин Едуардс с 22 точки и 7 борби, Патрик Ричард и Донатас Таролис допълниха с по 15 точки, а Грегори Варгас остави 12 точки на сметката си.