Англия

Арсенал най-сетне пречупи Лестър на "Кинг Пауър" и очаква Ливърпул (видео)

23 септември 2020 | 23:40 - Обновена
Арсенал се класира за четвъртия кръг на Купата на лигата, след като победи с 2:0 като гост Лестър. "Топчиите" прекъснаха серия от три поредни загуби на "Кинг Пауър Стейдиъм" и очакват в следващата фаза шампиона Ливърпул. За да се случи това, утре мърсисайдци трябва да преодолеят Линкълн като гост. Арсенал заслужи днешния успех, въпреки че и двата отбора излязоха в доста променени състави. Куриозен автогол на Кристиан Фукс в 53-тата минута даде преднина на лондончани, а в добавеното време Едуард Нкетиа оформи крайния резултат.

Брендън Роджърс промени целия си състав в сравнение с мача през уикенда. Джеймс Мадисън се завърна сред титулярите, след като досега се появяваше единствено като резерва в мачовете от началото на сезона, тъй като се възстановеше от контузия в бедрото. Келечи Ихеаначо водеше атаката на "лисиците". Киърнън Дюсбъри-Хол стартира в халфовата линия в едва втория си мач за Лестър. Джейми Варди бе извън групата за днешния двубой.

Микел Артета предприе седем промени в своята единайсеторка. Бернд Лено остана на вратата. Никола Пепе, Еди Нкетиа и Букайо Сака също стартираха. Давид Луис се завърна в центъра на защитата. Новият страж Алекс Рунарсон остана на пейката, където бяха и Вилиан, и Александре Лакaзет. Пиер-Емерик Обамеянг не бе в групата.
В четвъртата минута Рийс Нелсън отне от Олбрайтън напредна и отправи страхотен изстрел от 20-ина мета, но Уорд успя да избие с върха на пръстите си. Лестър отговори бързо и Ихеаначо бе изведен от Олбрайтън. Лено обаче излезе предвидливо напред и спаси с крак.
Арсенал организира две добри атаки между 17-ата и 20-ата минута. Уилок пусна много хитър пас към Пепе в наказателното поле, но французинът реши да финтира вместо да стреля и пропиля възможността. След това Сака проби чудесно отляво и центрира успоредно на голлинията, но Нектиa не успя да засече.
В 27-ата минута Сака се озова очи в очи с Уорд след двойно с Нкетиa, но точно преди да нанесе удар падна на земята, след като бе натиснат от Амарти. Лондончани поискаха дузпа и имаха основания за това, но такава не бе отсъдена.
До почивката Нелсън пропусна още две добри възможности. При първата ситуация Уорд спаси, а след това играчът на Арсенал не бе точен от чудесна позиция. В 40-ата минута пък Мадисън прехвърли много добре Лено, но за негов малшанс топката срещна дясната греда, след което германецът успя да улови.
В 58-ата минута Арсенал стигна до аванс, който бе постигнат по куриозен начин. Пепе проби добре отдясно и стреля от малък ъгъл. Ударът му бе избит, но топката се върна във французина, който направи втори опит. Кълбото рикошира в гредата, а след това и в краката на Кристиан Фукс, който си отбеляза злощастен автогол.
В 75-ата минута Уес Морган спаси Лестър от втори гол, след като изчисти с глава от голлинията техничен прехвърлящ удар на Нкетиа.
В 81-вата минута Айосе Перес пропусна изключителна възможност да изравни, след като бе оставен сам да стреля с глава от малкото наказателно поле, но нападателят на Лестър не успя да намери вратата.
В добавеното време Арсенал стигна до втори гол. Ектор Белерин проби отдясно и пусна към Нкетиа, който се пребори за топката с Амарти и вкара отблизо. Домакините претендираха за нарушение, но такова не бе отсъдено - 0:2.