Академик (Пд) отстъпи на румънци в странна контрола

Академик Пд игра добре, но записа втора загуба в предсезонните контроли. Пловдивският баскетболен тим отстъпи на гостуващия румънски отбор на Сибиу с 64:66 в зала "СИЛА". Двубоят бе равностоен през цялото време, като след първата четвърт гостите имаха точка аванс при 20:19. До почивката Академик обърна развоя и поведе с 40:36 след първите 20 минути и с 60:54 след третата четвърт.

Сибиу успя да се върне и на свой ред излезе напред с 64:66 4:37 минути преди края. Тогава мачът бе спрян преждевременно заради заетост на залата, за което Академик (Пд) се извинява на зрителите, наблюдавали срещата по интернет.Снимка на БК Академик Пловдив.
Адриян Секулов бе най-резултатен за пловдивчани с 13 точки, Васил Бачев добави 12, Йере Вуцица се отчете с 8 точки и 6 борби. Адсон бе най-резултатен за Сибиу със 17 точки, Лютет добави 13, Джаксън - 11.

В петък от 18 часа Академик Пд посреща друг румънски съперник - Тимишоара, отново в зала СИЛА.