Стоян Владков и Маринела Нинева спечелиха "Студентски град рън"

Четвъртото издание на “Студентски град рън“ се проведе на 22 септември, а трасето бе изцяло на територията на Национална спортна академия „Васил Левски“. В бягането на 5.82 км, щафетите 3х1.94 км и трибоя от програмата „А1 атлетика за младежи“ се включиха над 100 участника.

При дебюта си в състезанията от веригата „Рън България“ Стоян Владков (Дунав – Русе) спечели със 17:48 (3:03 мин/км). Владков бягаше през цялото време зад шампиона на маратон на България Исмаил Сенанджи (Евър – Варна) и в последната обиколка го победи. Сенанджи спечели само преди 9 дни титлата на България на маратон в Кюстендил, а в Студентски град завърши за 17:54 (3:04 мин/км). Трети е Сава Тодоров (Дунав – Русе) с 18:20.

Маринела Нинева, която пък стана балканска и национална шампионка на маратон в Кюстендил, а преди ден участва на балканския шампионат в Клуж Напока, Румъния (пета на 5000 м със 17:12.52 мин) нямаше  проблеми с конкуренцията и спечели с 21:27 пред Елица Тодорова (Средногорски атлет – Пирдоп) 22:10 и Билсерин Сюлейман (Нови Пазар) – 22:29.

Стоян Владков стана двукратен шампион на „Студентски град рън“, тъй като щафетното бягане 3х1.94 км беше спечелено от „Дунав –Русе“ в състав – Християн Стоянов (световен шампион на 1500 м при параолимпийците), Мартин Недялков и Владков. Победителите завършиха за 16:52 пред отборът на моряците съставен от Владислав Михайлов, Исмаил Сенанджи и Иван Иванов – 17:00 и „Б отбора“ на Иван Андреев, Мирослав Спасов и Сава Тодоров – 17:06.

Първият старт бе даден от заместник ректорът на НСА проф. Апостол Славчев, а участниците бяха поздравени от кметът на район „Студентски“ Петко Горанов, който се включи в надпреварата.

Стартът на щафетите бе поверен на проф. Марин Гъдев – ръководител катедра „Лека атлетика“ към НСА. Щафетите бяха под мотото на един от партньорите на събититео „Нестле“ – Живей активно.

По-късно Петко Горанов награди призьорите при мъжете, а проф. Апостол Славчев най-бързите жени на пробега. Състезанието на Централния стадион на НСА продължи с надпревара на трибой на деца от София, Пловдив и Самоков.
Снимка и текст: списание "Атлетика"