Гол на Битон не стигна на Макаби срещу Ред Бул Залцбург

Преотстъпен от Лудогорец класира Макаби за плейофите на ШЛ (видео)

Гол на преотстъпения от Лудогорец плеймейкър Дан Битон не стигна на Макаби Тел Авив в домакинския мач от плейофите за влизане в групите на Шампионската лига срещу австрийския Ред Бул Залцбург. Израелският тим загуби с 1:2 на стадион "Блумфийлд", като Макаби беше сериозно отслабен, след като девет играчи бяха диагностицирани с коронавирус и пропуснаха мача.

Въпреки проблемите, Макаби откри резултата още в деветата минута чрез Битон, което се случи малко нелогично на фона на натиска на гостите. Резултатът се запази до 49-ата минута, когато Доминик Собослай изравни от дузпа. В 57-ата минута Масай Окугава направи обрата пълен, след като засече подаване в наказателното поле на резервата Койта. В самия край Битон можеше да донесе равенството за Макаби, но вратарят на гостите отрази удара му.