100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4

Уест Хам продължава за Купата на Лигата, Уест Бромич и Уотфорд са аут (видео)

Уест Хам победи с 3:1 Хъл Сити и се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на Лигата в Англия. "Чуковете" не срещнаха особени трудности да стигнат до успеха, независимо от факта, че Дейвид Мойс даде почивка на част от титулярите.

Резултата откри Робърт Снодграс в 18-ата минута. Всичко започна от грешка в защитата на Хъл, след която Себастиан Алер намери Андрий Ярмоленко, а украинецът асистира на Снодграс за попадението срещу бившия му отбор. Шотландският национал не отпразнува гола.
В самия край на полувремето Ярмоленко отново показа класа и с хубав пас изведе Алер, който имаше достатъчно време да овладее топката и да я прати във вратата, пазена от Джордж Лонг.

В 55-ата минута Алер беше повален в наказателното поле и Ярмоленко получи шанс да се разпише. Бившата звезда на Динамо (Киев) прати Лонг в обратния ъгъл и "чуковете" поведоха с 3:0. Хъл върна едно попадение чрез Малик Уилкс, като това беше първият удар в очертанията на вратата за "тигрите". В добавеното време Алер и Ярмоленко вкараха по още един гол за разгромната победа на Уест Хам.
Елитният Уест Бромич отпадна от Брентфорд след изпълнение на дузпи. В редовното време "дроздовете" на два пъти повеждаха с голове на Хал Робсън-Кану и Кайл Едуардс (от дузпа), но Емилиано Маркондеш и Маркус Форс (от дузпа) изравняваха. При наказателните удари фаталния пропуск за Уест Бромич направи Грейди Диангана.
Изпадналият от Премиър лийг Уотфорд сензационно беше елиминиран от Нюпорт, който се подвизава в Лига 2. "Стършелите" загубиха с 1:3, като единствения гол за тях вкара Адалберто Пенаранда от дузпа. За домакините точни бяха Тристан Ейбрахамс от дузпа, Джос Лабади и Педрей Амънд. Нюпорт се класира за 4-ия кръг в надпреварата за първи път в историята си.