Силно първо полувреме донесе трите точки на Ман Сити (видео)

Манчестър Сити спечели първия си мач за новия сезон. Отборът на Пеп Гуардиола победи с 3:1 при гостуването си на Уувърхамптън и започна успешно кампанията.

“Гражданите” изиграха силно първо полувреме, след което водеха с два гола. Кевин Де Бройне откри резултата от дузпа в 20-ата минута, а Фил Фодън удвои аванса на гостите. След почивката срещата изглеждаше различно. Уулвс бе много по-активен и пропусна няколко възможности да се върне по-рано в мача. Раул Хименес отбеляза гол в 78-ата минута, а в самия край Габриел Жезус успя да се нареди сред голмайсторите.

Двубоят започна на високо темпо и още във втората минута се стигна до ситуация пред вратата на домакините. След грешка на Боли Стърлинг навлезе в наказателното поле. Коуди протегна крак към английския национал, но не го докосна, а нападателят на Сити се строполи на тревата. Съдията бе категоричен, че дузпа няма, а повторенията показаха, че Стърлинг е симулирал и можеше да получи и жълт картон.
Защитата на “вълците” трябваше да се справя с ранния натиск на гостите, които стартираха много активно. Ситуацията на Уулвс се усложни още повече, тъй като новото попълнение Марсал получи контузия и трябваше да напусне терена в осмата минута. Кевин Де Бройне отправи хубав удар в 12-ата минута, но Патрисио бе на ниво и го отрази. Именно белгиецът откри резултата малко по-късно. Той навлезе в наказателното поле и бе повален от Саис и Де Бройне бе точен от отсъдената дузпа.
Силната игра на “гражданите” продължи и след попадението и гостите доминираха. След половин час игра те стигнаха и до второ попадение. Де Бройне изведе Стърлинг на добра позиция. Той обаче реши да не стреля, а да подава и това бе правилното решение. Подаването към Фодън даде на младия талант великолепна възможност и той не я пропусна, като удвои преднината на Сити.
Чак към края на полувремето Уулвърхамптън стигна до опасна ситуация. Центриране на Траоре бе засечено с глава от Хименес, но топката мина над вратата. Де Бройне пък пропусна отличен шанс да направи резултата 0:3. Стърлинг изведе белгиеца сам срещу Патрисио, но вратарят се намеси отлично. Секунди по-късно далечен удар на Родри мина встрани от вратата.
След тоталната доминация на отбора на Гуардиола през първото полувреме домакините знаеха, че трябва да променят нещо и го направиха. “Вълците” заиграха доста по-агресивно и изглеждаха съвсем различен отбор след почивката. В първите 15 минути на втората част те създадоха няколко добри възможности да се върне в мача, но не се възползва. Поденсе на два пъти не успя да завърши по най-добрия начин атаките, а удар на Рубен Невеш бе изчистен от голлинията от Кайл Уокър. Хименес също пропусна отличен шанс.
Уулвс все пак стигна до заслужено попадение, но то дойде относително късно. В 78-ата минута великолепна работа на Даниел Поденс завърши с центриране и отличен удар с глава на Хименес, който отбеляза втория си гол от началото на сезона.
Домакините опитаха да натиснат в края, но не създадоха нови ситуации, а в заключителните секунди допуснаха нов гол. Габриел Жезус се разписа, но топката се отклони в Коуди и не остави шансове на Патрисио.
УУЛВС - МАН СИТИ 1:3
0:1 - Де Бройне (20-д)
0:2 - Фодън (32)
1:2 - Хименес (78)
1:3 - Жезус (95)