Англия

Силно първо полувреме донесе трите точки на Ман Сити (видео)

22 септември 2020 | 00:08 - Обновена
Манчестър Сити спечели първия си мач за новия сезон. Отборът на Пеп Гуардиола победи с 3:1 при гостуването си на Уувърхамптън и започна успешно кампанията.

“Гражданите” изиграха силно първо полувреме, след което водеха с два гола. Кевин Де Бройне откри резултата от дузпа в 20-ата минута, а Фил Фодън удвои аванса на гостите. След почивката срещата изглеждаше различно. Уулвс бе много по-активен и пропусна няколко възможности да се върне по-рано в мача. Раул Хименес отбеляза гол в 78-ата минута, а в самия край Габриел Жезус успя да се нареди сред голмайсторите.

Двубоят започна на високо темпо и още във втората минута се стигна до ситуация пред вратата на домакините. След грешка на Боли Стърлинг навлезе в наказателното поле. Коуди протегна крак към английския национал, но не го докосна, а нападателят на Сити се строполи на тревата. Съдията бе категоричен, че дузпа няма, а повторенията показаха, че Стърлинг е симулирал и можеше да получи и жълт картон.

Защитата на “вълците” трябваше да се справя с ранния натиск на гостите, които стартираха много активно. Ситуацията на Уулвс се усложни още повече, тъй като новото попълнение Марсал получи контузия и трябваше да напусне терена в осмата минута. Кевин Де Бройне отправи хубав удар в 12-ата минута, но Патрисио бе на ниво и го отрази. Именно белгиецът откри резултата малко по-късно. Той навлезе в наказателното поле и бе повален от Саис и Де Бройне бе точен от отсъдената дузпа.

Силната игра на “гражданите” продължи и след попадението и гостите доминираха. След половин час игра те стигнаха и до второ попадение. Де Бройне изведе Стърлинг на добра позиция. Той обаче реши да не стреля, а да подава и това бе правилното решение. Подаването към Фодън даде на младия талант великолепна възможност и той не я пропусна, като удвои преднината на Сити.

Чак към края на полувремето Уулвърхамптън стигна до опасна ситуация. Центриране на Траоре бе засечено с глава от Хименес, но топката мина над вратата. Де Бройне пък пропусна отличен шанс да направи резултата 0:3. Стърлинг изведе белгиеца сам срещу Патрисио, но вратарят се намеси отлично. Секунди по-късно далечен удар на Родри мина встрани от вратата.

След тоталната доминация на отбора на Гуардиола през първото полувреме домакините знаеха, че трябва да променят нещо и го направиха. “Вълците” заиграха доста по-агресивно и изглеждаха съвсем различен отбор след почивката. В първите 15 минути на втората част те създадоха няколко добри възможности да се върне в мача, но не се възползва. Поденсе на два пъти не успя да завърши по най-добрия начин атаките, а удар на Рубен Невеш бе изчистен от голлинията от Кайл Уокър. Хименес също пропусна отличен шанс.

Уулвс все пак стигна до заслужено попадение, но то дойде относително късно. В 78-ата минута великолепна работа на Даниел Поденс завърши с центриране и отличен удар с глава на Хименес, който отбеляза втория си гол от началото на сезона.

Домакините опитаха да натиснат в края, но не създадоха нови ситуации, а в заключителните секунди допуснаха нов гол. Габриел Жезус се разписа, но топката се отклони в Коуди и не остави шансове на Патрисио.

Рубен Винагре Рубен Винагре29
90' Габриел Жезус  Габриел Жезусгол
86' Родриго Ернандес  Родриго Ернандесжълт картон
81' Рахийм Стърлинг  Рахийм Стърлингизлиза
Феран Торес  Феран Торесвлиза
Жоао Моутиньоизлиза Жоао Моутиньо  78'
Леандер Дендонкервлиза Леандер Дендонкер
Педро Нетоизлиза Педро Нето
Fabio Silvaвлиза Fabio Silva
Раул Хименесгол Раул Хименес
35' Габриел Жезус  Габриел Жезусжълт картон
Бенжамен Менди  Бенжамен Мендижълт картон
32' Фил Фодън  Фил Фодънгол
20' Кевин Де Бройне  Кевин Де Бройнедузпа