Лудогорец 2 се развихри срещу Струмска слава

Отборът на Лудогорец 2 записа изразителна победа с 4:1 у дома над Струмска слава в мач от седмия кръг на Втора лига. "Орлите" бяха категорично по-добрият тим на терена и заслужено победиха в срещата.

Първата добра възможност дойде още в 10-ата минута, когато Йорданов стреля точно, но вратарят на гостите спаси. Добрата игра на "орлите" даде своя резултат и в 17-ата минута Петър Караангелов бе точен за 1:0. До края на първата част домакините успяха да удвоят аванса си, като централният нападател Димитър Митков успя да се разпише в 31-ата минута.

В началото на второто полувреме Лудогорец успя да отбележи и трети път, след като Бранимир Костадинов прониза вратата на Драгомир Петков.

Все пак гостите от Радомир успяха да стигнат до попадение, когато в 59-ата минута влезлият като резерва Ивайло Стоянов успя да реализира от дузпа. Отговорът на Лудогорец дойде почти веднага и две минути по-късно Владислав Найденов отбеляза и четвъртото попадение.

До края на срещата домакините изпуснаха още две добри възможности за гол, след като удар на Дост срещна гредата, а в добавеното време Петков успя да спаси шут на Шоко.

С този резултат Лудогорец 2 се издигна до третата позиция в класирането с 16 точки и е само на една зад втория Кариана (Ерден). Струмска слава продължава в трети пореден мач да не стига до успеха и заема 13-ата позиция във временното класиране. Радомирци имат на сметката си 5 пункта.