Ибрахимович осигури летящ старт на Милан (видео)

Милан започна кампанията си в Серия "А" с домакински успех срещу Болоня - 2:0. Златан Ибрахимович вкара и двата гола за "росонерите". Шведът откри резултата с глава в 35-ата минута, а в 51-ата се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Исмаел Бенасер. Тимът на Стефано Пиоли  изпрати предишния сезон в невероятна форма и даде поводи за оптимизъм на феновете си, които потвърди с представянето си тази вечер.

Болоня игра плахо до почивката и погледна по-смело към вратата на Джанлуиджи Донарума едва в края. Синиша Михайлович се изправи срещу отбора, който водеше в периода 2015-2016 година, и бе амбициран да стартира с положителен резултат на "Джузепе Меаца", но отборът му разочарова.

Предишната среща между двата тима в Милано завърши с разгромен успех на домакините с 5:1. Днес "червено-черните" не бяха толкова убедителни, но оставиха добри впечатления с играта си.
На вратата на Милан застана Джанлуиджи Донарума, а в защита действаха Давиде Калабрия, Симон Кяер, Матео Габия и Тео Ернандес. Франк Кесие и Исмаел Бенасер бяха двойка вътрешни халфове, пред тях играеха Саму Кастийехо, Хакан Чалханоглу и Анте Ребич, а на върха на атаката бе Ибрахимович.
Сред резервите останаха Лукас Пакета и новите попълнение Сандро Тонали и Браим Диас. Заради травми аут от състава на Пиоли бяха Андреа Конти, Рафаел Леао, Матео Мусакио и Алесио Романьоли.
Болоня стартира с един нападател в лицето на ветерана Родриго Паласио. Аржентинецът имаше подкрепата по фланговете на Муса Бароу и Рикардо Орсолини. В средата на терена си партнираха Николас Домингес, Роберто Сориано и Йерди Шаутен, а в защита титуляр бе Лоренцо Де Силвестри.
На пейката личаха имената на Андреа Поли, Никола Сансоне и Федерико Сантандер. Заради наказание отсъстваше Гари Медел.
Милан започна предишните два сезона със загуби, съответно от Удинезе и Наполи, но никога не е губил три пъти поред на старта в Серия "А".
На трибуните имаше 1000 зрители, колкото са позволени на този етап. Те бяха основно близки на футболистите и медицински лица от Ломбардия, поканени от Милан в знак на благодарност за всеотдайността им в битката с COVID-19.
Първият опасен удар към една от вратите беше на Сориано след грешка на Бенасер, но топката мина встрани от вратата. Ибрахимович пък не успя да даде аванс на "росонерите", след като получи пас от Чалханоолу и майсторски елиминира противников бранител, но шутира неточно.
Постепенно Милан се настани в половината на гостите. Ребич и Чалханоолу бяха активни, а Болоня нямаше нищо против да се прибере в наказателното си поле и да търси епизодични, но опасни контри. В 28-ата минута Кесие стреля много неточно, а секунди по-късно и Бенасер се размина с гола, макар ударът му да бе значително по-близо до целта от този на Кесие.
Логичното се случи в 35-ата минута. Тео Ернандес получи достатъчно време и пространство, за да центрира и той намери по перфектен начин Ибрахимович. Шведът надскочи защитник в бяло и с глава прати топката в мрежата.
Милан продължи да притиска съперника, но след гола се видя известно съживяване в редиците на Болоня. Гостите обаче нито веднъж до почивката не накараха Донарума да се намесва решително.
В началото на второто полувреме в игра за Милан влезе Алексис Салемакерс на мястото на Кастийехо и белгиецът допринесе за остротата в атаките на домакините. В 47-ата минута Ибрахимович можеше да удвои, но Лукаш Скорупски показа добър рефлекс. В 50-ата Бенасер беше повален в наказателното поле и след консултация с ВАР реферът Федерико Ла Пена отсъди дузпа, реализирана от Ибра.
Последва леко отпускане в редиците на "росонерите", а Златан пропиля стопроцентова възможност да оформи хеттрик. Ветеранът получи пас от Салемакерс, заобиколи Скорупски, но загуби равновесие и стреля над вратата. Полският страж беше на ниво и четвърт час преди края отби мощен шут на Тео Ернандес.
В заключителната част от мача Болоня можеше да върне интригата. Гостите организираха няколко хубави атаки, но Донарума също демонстрира класа. Той отказа последователно Шаутен и Сансоне, а в 88-ата минута Мичел Дийкс от гостите получи червен картон.
Любопитен факт е, че Ибрахимович за първи път вкара повече от един гол в първия кръг на Серия "А". Шведът изглежда в отлична форма и отново ще е основното оръжие на Милан.
Следващият двубой на "росонерите" ще е гостуване на новака Кротоне, а Болоня ще приеме Парма.