Светкавица загуби от Спартак (Варна) и отстъпи лидерството в групата

Спартак (Варна) спечели с 2:0 гостуването си на Светкавица (Търговище) в среща от VI-ия кръг на Трета лига – Североизточна аматьорска група. Това бе първа загуба за Светкавица от началото на първенството. Двубоят се игра на градския стадион „Димитър Бурков“ пред около 500 зрители, половината от които привърженици на гостите.

„Мълниеносците“ още в началото притиснаха „соколите“ от Варна в тяхното игрално поле. Във 2-ата минута Георги Димитров бе изведен в наказателното поле на гостите, но стреля слабо и не затрудни вратаря Християн Славов. В 5-ата минута Николай Илиев на скорост премина през двама от защитниците на Спартак, но пропусна да реализира от изгодна позиция. В 16-ата минута Любомир Михалев бе изведен очи в очи с вратаря на гостите, но шутираната топка срещна тялото му и не намери очертанията на вратата.
В 20-ата минута след свободен удар от ляво Тугай Неджет откри резултата – 0:1. Търговищките футболисти тръгнаха масирано напред да заличат пасива, но Данаил Борисов и Любомир Михалев пропуснаха изгодни положения. В 35-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като за апострофиране на съдията Борис Попов от Русе Янчо Андреев получи директно червен картон. Въпреки численото си превъзходство нападателите на Светкавица така не намериха правилния път за отбелязването на гол. В 45-ата минута тройно подаване в наказателното поле между Георги Георгиев и Венцислав Гурков завърши с нов гол за „соколите“, реализиран от Георги Георгиев.

Второто полувреме започна отново с натиск на домакините, но първа възможност за нов гол имаха гостите от Варна. В 53-ата минута Анте Бачков стреля опасно с глава, а топката премина на сантиметри от напречната греда на Тодор Тодоров. Търговищенци  продължиха с по активната си игра но умората натежа и дойде ред на гостите да осъществят няколко опасни контраатаки.
В 66-ата минута Тугай Неджет успя да надбяга защитата на Светкавица, стреля опасно под плонжа на Тодор Тодоров, но топката се отби от десният страничен стълб. В 85-ата минута влезлият като резерва Симеон Симеонов от пряк свободен удар затрудни доста стража на домакините.

До края на мача нов гол и така не падна, и варненци ликуваха след последния съдийски сигнал. Победата ги прати на върха в класирането заедно с тима на Черноломец (Попово) с който отбор е следващият мач на Спартак.