Севлиево падна от върха в Полски Тръмбеш

Янтра (Полски Тръмбеш) нанесе първо поражение – 2:1 на едноименния тим на град Севлиево в среща от седмия кръг на Северозападната Трета лига. Заслужена победа на домакините с оглед събитията на терена. Началото обаче беше трудно за тях. Не бе изминал и четвърт час от първи съдийски сигнал, когато Добрин Петров стреля с глава към вратата на Янтра, Радослав Рашков изби, настана суматоха и след втория удар с глава на Петров топката се укроти в мрежата – 0:1.

Попадението беше и единственият интересен момент до почивката. След нея селекцията на Петър Кръстев взе инициативата и наложи физическо и тактическо превъзходство до края на мача. Тези усилия бяха възнаградени с изравнителен гол на капитана Тихомир Антонов, който изпревари стража на гостите и насочи топката в мрежата му. В 84-ата минута синът на Бончо Генчев – Любомир даде прецизен пас към Ростислав Данчев, който заби победното попадение. Загубата свали ФК Севлиево от първото място.

Стартови състави:

Янтра: 1. Радослав Рашков, 77. Иван Иванов, 7. Стефан Трайков, 4. Исмаил Мастънов, 23. Емилиян Ангелов, 13. Тихомир Антонов (капитан), 5. Янислав Илиев, 17. Красен Каравелов, 9. Любомир Генчев, 88. Тони Маречков, 10. Ростислав Данчев.
Треньор – Петър Кръстев

Севлиево: 16. Димитьр Пантев, 19. Алекс Георгиев, 6. Атанас Фиданин (капитан), 5. Георги Павлов, 2. Иван Пенев, 12. Павлин Иванов, 15. Стефан Иванов, 3. Тихомир Трифонов, 14. Илиян Трифонов, 18. Добрин Петров, 10. Тихомир Кънев.