100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:0

Мартин Минчев дебютира за Спарта с драматична победа (видео)

Спарта (Прага) продължава с безгрешния си ход в чешкото първенство, а българският нападател Мартин Минчев записа първи минути за тима в официален мач. Юношата на Черно море влезе като резерва при успеха с 3:1 над Злин, дошъл в последните минути. Родният талант можеше дори да вкара гол, но негов красив удар беше избит в корнер от вратаря на Злин.

Двубоят стартира зле за домакините и те получиха гол в 19-ата минута, дело на Юба Драм след самостоятелен пробив и много красив фалцов удар в далечния ъгъл на вратата. Спартак пропусна няколко великопепни възможности за изравняване до почивката, но след нея доминираше изцяло и стигна до пълен обрат.
В 49-ата минута Ламин Джаво получи червен картон и остави Злин с човек по-малко, което улесни Спарта. В 50-ата минута Адам Хложек изравни след разбъркване в наказателното поле. Минчев се появи в 75-ата минута на мястото на Матех Ханушек и внее още повече острота в атаките на домакините.

Драмата настъпи в края. В 88-ата минута Борек Дочкал пропусна дузпа, но последва центриране, при което Петер Ирачек не можа да избегне контакта с топката и си вкара автогол. В добавеното време Лукаш Юлиш реши всичко с трети гол за Спарта.
В други мачове днес Бърно загуби с 2:4 от Сигма (Оломоуц), а Либерец и Карвина завършиха 1:1.

В класирането води Спарта с пълен актив от 12 точки, следван от Славия (Прага) с 10. Третата позиция делят Виктория (Пилзен) и Сигма с по 9 точки.