ЦСКА-София и Лудогорец с велико шоу на "Армията", Соу с куп пропуски (видео+галерия)

ЦСКА-София и Лудогорец изиграха вълнуващ шампионатен мач на "Армията", който завърши 2:2. Алекс Сантана откри резултата в 11-ата минута, а с попадения на Кейта (71) и Юнус Санкаре (74) червените осъществиха пълен обрат.

Последваха куп пропуски на домакините, най-деен в които бе Али Соу, за да се стигне до 83-ата минута, в която Ихиньо Марин оформи крайното 2:2.

През първото полувреме ЦСКА-София също имаше няколко отлични възможности, а веднъж и гредата помогна на Лудогорец след шут на Георги Йомов.

Въпреки че футболистите на Стамен Белчев имаха доста повече положения и като цяло надиграха своя противник, победата можеше да отиде и в актива на разградчани. При 1:0 за орлите Каули изпусна сам срещу вратаря. В заключителните секунди на втората част пък Бусато на два пъти се намеси великолепно, а при третия опит за попадение Сантана не уцели вратата.

Наставникът на домакините Стамен Белчев направи само една промяна в сравнение с 11-те, които започнаха срещу БАТЕ през седмицата. На мястото на Енрике стартира Кейта.
Сред титулярите на разградчани липсваха Ренан, Чибота и Вандерсон, които поради различни пирчини останаха извън групата.
94 ЦСКА-София - Лудогорец
Първият точен удар към една от двете врати отиде в сметката на домакините. Санкаре стреля по земя в 7-ата минута, а Стоянов плонжира и изби.
Лудогорец отговори в 11-ата минута, когато зелените откриха резултата. Тогава те осъществиха добра многоходова комбинация пред наказателното поле на червените. Най-добрият в техните редици - Доминик Янков, успя да чукне топката извеждайки Сантана сам срещу вратаря и бразилският халф реализира след фалцов шут с десния крак.
В 16-ата минута Лудогорец отново атакува опасно. Текпетей преодоля Гълъбов отляво и центрира остро по земя към Кешерю, но таранът на гостите, който се намираше на границата на малкия пеналт, не успя да засече.
Последва опасен набег на Кейта, Моци го побутна в гръб, нападателят падна, а реферът Георги Кабаков реши, че това не е нарушение и не отсъди дузпа.
В 20-ата минута и ЦСКА-София застраши по-сериозно вратата на орлите. Йомов овладя отдясно, влезе навътре към наказателното поле и стреля брилянтно с ляв външен фалц, но Стоянов изби с върха на пръстите си. Само 60 секунди по-късно топовен шут на Йомов от границата на наказателното поле се отби в напречната греда.
В 32-ата минута червените осъществиха още една добра атака. Соу намери Текпетей в наказателното поле, но фланговият футболист стреля слабо и в аут. В 45-ата минута домакините изпуснаха още едно положение. След разбъркване в наказателното поле на Лудогорец топката стигна до непокрития Санкаре, който не улучи вратата от два метра.
Разградчани пропуснаха да нанесат втори удар в 53-ата минута, когато Янков напредна през центъра и изведе Каули сам срещу Бусато, халфът опита да копне топката, но уцели вратаря на червените.
ЦСКА-София отговори с грандиозен пропуск на Соу. Таранът не успя да вкара с глава хронтално от три-четири метра, когато засече центриране отляво, но заби топката в земята, след което тя излезе в аут над напречната греда.
В 67-ата минута Сантана и Янков комбинираха няколко пъти пред наказателното поле на домакините, последва шут на бразилеца, но покрай вратата.
По-настойчивата игра на домакините даде резултат в 71-ата минута, когато Каули не изчисти добре центриране от корнер и свали топката в краката на Кейта, който с удар по земя изравни.
Пълният обрат дойде три минути по-късно, когато Кери стреля, Стоянов изби, Григоре се засуети и позволи Санкаре да му отнеме топката, след което и да отбележи - 2:1 за ЦСКА-София.
В 78-ата минута домакините изпуснаха поредно положение. Кери центрира отляво към Соу, който от метър и половина не уцели с глава вратата. Само три минути по-късно таранът на ЦСКА-София направи още един пропуск. Той се пребори отлично със Сисиньо, излъга Григоре и озовал се на стрелкова позиция фронтално срещу Стоянов шутира в неговите ръце.
Противно на логиката Лудогорец успя да изравни в 83-ата минута. Тогава най-добрият в зелените редици - Доминик Янков, напредна през центъра и намери резервата Марин. Испанецът шутира извън границата на наказателното поле и топката влетя в мрежата на Бусато за 2:2.
Лудогорец дори можеше да спечели срещата в заключителните секунди на даденото от рефера четириминутно продължение

.

Сисиньо бе изведен отдясно и стреля силно, Бусато изби. Последва добавка, която стражът на червените отново отрази. Топката обаче попадна в Сантана. Бразилецът опита да улучи вратата, на която липсваше Бусато, но не я улучи и мачът завърши 2:2.

От равенството се възползва Берое, който след вчерашната победа над Черно море оглави класирането на efbet Лига.

ЦСКА-СОФИЯ - ЛУДОГОРЕЦ 2:2