Костадинов и Арсенал нанесоха първа загуба на Сочи (видео)

Националът Георги Костадинов игра 78 минути за Арсенал (Тула), а отборът му победи Сочи с 3:2 в много любопитен мач от 8-ия кръг на руското първенство. Това беше първо поражение за гостите, които при успех щяха еднолично да оглавят класирането. Сега те са 4-и, а Арсенал е на 12-а позиция, отдалечавайки се от зоната на изпадащите.

Двубоят започна по-добре за Сочи. В 9-ата минута гостите получиха дузпа за игра с ръка на Евгений Луценко след удар на Жоао Жоаозиньо. От бялата точка Кристиан Нобоа откри резултата. Това беше 6-и гол през сезона за еквадореца, който е лидер в голмайсторската листа.

В 21-ата минута Сергей Ткачов изравни с много красиво попадение. Халфът на Арсенал овладя топката пред наказателното поле и с брилянтен изстрел я прати във вратата. В самия край на полувремето Крис Кангва центрира от корнер и Еванс Кангва с глава изведе домакините напред.
Сочи заигра по-оафанзивно през втората част, когато домакините предпочетоха да бранят преднината си. В 65-ата минута защитата на тима от Тула не се справи с едно центриране от ъглов удар и топката стигна до Миха Мевля, който простреля Михаил Левашов.
Радостта на Сочи не продължи дълго, защото само 6 минути по-късно Ткачов отново демонстрира силата на удара си. Този път той бе намерен с подаване от левия фланг и със зрелищно воле донесе победата на Арсенал.
В следващия кръг Костадинов и компания ще приемат Ростов, а Сочи ще е домакин на Краснодар.