Спартак (М) настигна Зенит (видео)

Спартак (Москва) бързо си стъпи на краката след загубата в дербито с ЦСКА (Москва). Отборът на Доменико Тедеско се наложи с 1:0 при гостуването си на Рубин и събра 17 точки, като по този начин се изравни на върха в класирането с шампиона Зенит.

Спартаковци показаха характер, защото играха с човек по-малко в последния половин час, но въпреки това стигнаха до успеха. Те поведоха в самото начало с попадение на Джордан Ларсон, а автогол на Михаил Меркулов в 21-ата улесни задачата им до края.
Гостите започнаха със самочувствие и стигнаха до ранен гол. Джордан Ларсон демонстрира, че навлиза във все по-силна форма и опъна мрежата с хубав шут от границата на наказателното поле, който изненада Никита Медведев.

Спартак продължи да доминира и в средата на полувремето вече водеше с 2:0. Този път Медведев сбърка при едно центриране от левия фланг и боксира топката в тялото на Меркулов, а оттам тя се озова във вратата.

В 61-ата минута Павел Маслов получи втори жълт картон и беше изгонен. Малко по-късно Джордже Деспотович от Рубин поиска дузпа, но реферът Кирил Левников беше на друго мнение.
Казанци нямаха загуба в предишните си 4 мача. В подреждането тимът на Леонид Слуцкий заема 8-о място с 11 точки.