Много драма и екшън предложи "Писта София" 2020

Много битки и екшън видяха феновете край специално изграденото трасе в Младост 4, на което се проведе „Писта София“ 2020.

Надпреварите се проведоха в четири класа – „Лада“, „Спорт“, „Туринг“ и „Макси“, като всичките предложиха качествено каране по трасето.

В надпреварата в клас „Лада“, победата грабна Веселин Николаев (СКА Динамо), който завърши с 3.2 секунди пред Евгени Семерджиев (АСК Стара Загора), който пък от своя страна бе с 2.6 секунди пред Светослав Захов (СКА Динамо). Само първите трима успяха да завършат пълната състезателна дистанция от 10 обиколки, като Иван Лишев (СКА Динамо) направи девет и бе последен от завършилите.

Втората гонка за деня бе в клас „Спорт“, в който на старт застанаха цели 16 автомобила. Първи до финала стигна Йордан Методиев от АСК Дианел Рейсинг с Honda Civic, който завърши с 6.5 секунди пред Александър Димитров (GREEN FOX MOTORSPORT), също с Honda Civic. Трети на 4.2 секунди зад Димитров завърши Деян Куманов (АСК Стара Загора), отново с Honda Civic.

В клас „Туринг“ над всички бе Кольо Карастоянов (КА-2 Рейсинг Тийм) с Honda Civic, който се възползва от техническите проблеми на своя съотборник Иван Влъчков и се поздрави с победата с аванс от цели 21.6 секунди пред Александър Димитров (АСК ЛВ-Авто рейсинг тийм) с VW Golf, а тройката затвори Борислав Петров (GREEN FOX MOTORSPORT) също с VW Golf.

В последния старт за деня, този в клас „Макси“ триумфът с 3.6 секунди грабна Константин Маршавелов (КА-2 Рейсинг Тийм) Mitsubishi Lancer Evo 10, който завърши пред Илия Царски (АСК АВТОЦАР РАЛИ СЕРВИЗ) с Mitsubishi Lancer Evo 9 и своят съотборник Камен Василев, който остана на 16.2 секунди зад Маршавелов.