Сон и Кейн попиляха Саутхамптън с общо пет гола и четири асистенции (видео)

Тотнъм постигна втора поредна победа през седмицата, дошла след обрат в резултата. След като преди няколко дни селекцията на Жозе Моуриньо много трудно надделя над Локомотив (Пловдив), след като изоставаше, сега "шпорите" разпиляха с 5:2 Саутхамптън, въпреки че отново в един момент бяха в ролята на губещи. "Светците" изиграха силно първо полувреме и Дани Ингс откри резултата в 32-рата минута. След това обаче Хюн-Мин Сон и Хари Кейн се разиграха и унищожиха своя съперник. Южнокореецът отбеляза четири гола, а английският национал направи четири асистенции. Кейн успя и да се разпише в 82-рата минута, а Дани Ингс оформи крайния резултат в 90-ата, след като бе точен от дузпа. Така Тотнъм записа първа победа в Премиър лийг през този сезон, докато за Саутхамптън това бе второ поредно поражение.

Мениджърът на лондончани Жозе Моуриньо направи три промени в сравнение със състава, който през седмицата започна срещу Локомотив (Пловдив). Танги Ндомбеле, отбелязал победния гол на "Лаута", започна като титуляр. Хари Уинкс и Лукас Моура също стартираха. Деле Али отново остана извън групата. Същото важеше и за новите попълнения Гарет Бейл, който е контузен, и Серхио Регилон.

Муса Дженепо и Стюaрт Армстронг започнаха за домакините. Титуляр бе и спряганият за трансфер в Тотнъм Дани Ингс.
Още в третата минута Хари Кейн прати топката във вратата на "светците", след като засече от въздуха между двама бранители в червено. Попадението обаче бе отменено след намесата на ВАР заради тънка засада на Сон.
В десетата Че Адамс имаше страхотен шанс, след като му бе оставена възможност да стреля силно от десетина метра, но Юго Лорис успя да избие с една ръка и да спаси отбора си от попадение.
В 15-ата минута Дани Ингс изскочи зад отбраната на Тотнъм. Лорис излезе извън наказателното поле, за да се опита да изчисти. Топката рикошира в нападателя, който след това я изпрати в опразнената врата. И това попадение бе отменено, тъй като топката рикошира в лакътя на Ингс.
Двата отбора продължиха да търсят гол. Шут на Дженепо от границата на наказателното поле разтресе гредата, а втори гол на Кейн бе отменен заради засада, в която бе Лукас Моура.

В 32-рата минута резултатът най-сетне бе открит официално. Уокър-Питърс отправи страхотно дълго подаване към Дани Ингс, който си пое топката по превъзходен начин и стреля в далечния ъгъл, отбелязвайки изключителен гол.

В добавеното време на първото полувреме Тотнъм изравни. Танги Ндомбеле много добре задържа топката в центъра, въпреки че двама съперници се опитаха да му отнемат. След това халфът продължи отляво към Кейн, който центрира към Сон на отсрещния фланг. Южнокореецът стреля в далечния ъгъл за 1:1.
В самото начало на второто полувреме Кейн и Сон повториха комбинацията и направиха пълен обрат. Този път Ло Селсо намери английския национал с хубаво подаване през центъра. Кейн веднага продължи към Сон, който използва скоростта си и матира Маккарати с изстрел с левия крак.
В 64-тата минута Сон и Кейн за трети път препарираха отбраната на Саутхамптън. Английският национал изведе Сон със страхотно прехвърлящо подаване, след което Сон отново се озова очи в очи с Маккарти и стреля точно в ъгъл, оформяйки своя хеттрик.
В 74-тата минута Ло Селсо отново намери Кейн, който този път бе по левия фланг, откъдето центрира много добре към Сон. Южнокореецът вкара четвъртия си гол без никакъв проблем.
В 82-рата минута Кейн добави към четирите си гола и една асистенция, довкарвайки топката, след като тя бе рикоширала в гредата след удар на Ламела.

В 90-ата минута Саутхамптън получи дузпа за игра с ръка на Дохърти. Дани Ингс бе точен от бялата точка, отбелязвайки втория си гол днес, с който оформи крайния резултат.