Беласица и Марек със зрелищно реми в Петрич

Марек направи равен 2:2 при гостуването си на Беласица в Югозападната Трета лига. Двата отбора изиграха здрав мач пред  повече от 1000 зрители на стадион „Цар Самуил“ в Петрич. Сред тях бе и бившият президент на Бела - известният доктор Христо Мазнейков. Любопитното е,че комитите имат две равенства у дома, а навън са само с победи.

Домакините откриха резултата в 12-ата минута, когато Живко Димитров засече подаване отдясно – 1:0. Марек много бързо изравни. В 16-ата минута  Веселин Любомиров  със силен шут направи 1:1. Марек вкара втория си гол в 57-ата минута. Тогава Николай Николов засече с крак центриране от корнер. Радостта на гостите не трая дълго, тъй като само 4 минути по-късно главният съдия Петър Григоров отсъди дузпа за домакините за игра с ръка в наказателното поле. От 11-те метра точно изпълни капитана Марти Таушанов за 2:2.

Малко по-късно стана меле между играчите на тъчлинията, след като и агитката на Бела започна да хвърля предмети по терена. Златният шанс за Марек бе в 73-ата минута. Чечев изведе влезлия като резерва Димитър Владимиров, той успя са се измъкне при разбъркването, но не намери опразнената врата и срещата завърши без победител.

Беласица продължава да бъде без загуба в първенството, но вече е на 2-ро място с 17 точки, а Марек е на 4-то място с 14 . Дупничани обаче спечелиха ценни точки при гостуванията си в Петрич и Кюстендил.