Ботев (Нови пазар) с трудна, но заслужена победа над Устрем (Дончево)

Футболистите на Ботев (Нови пазар) спечелиха трудна, но заслужена победа над Устрем (Дончево) - един от водещите тимове в Трета лига – Североизточна аматьорска група. Мача се игра на градския стадион пред около 500 зрители и бе от поредния VI-ти кръг от първенството. Новопазарци започнаха с голямо желание за успешно представяне в двубоя, но още в начало пролича, че това може да се осъществи доста трудно. Гостите с доста класни футболисти владееха играта и чрез Кристиян Димитров, Виктор Христов и Станимир Андонов често се озоваваха в наказателното поле на Добромир Дочков – вратаря на  Ботев (Нови пазар). В 23-та мин. Борислав Балчев (Устрем) от близо 30 метра се опита да изненада вратаря на домакините, но младия страж  подходи хладнокръвно и не позволи коженото кълбо да навести мрежата зад пазената му врата. Минута след това Христо Александров от непосредствена близост центрира с глава, но вратаря на гостите Иван Иванов със сетни усилия изби топката в ъглов удар. В 36-та мин. гостите превзеха вратата на домакините след точното попадение на Кристиян Димитров.

В началото на втората част гостите отново бяха по добрият тим на терена. Те осъществиха доста успешни контраатаки, но все нерезултатни. Ще се запомнят пропуските на Станимир Андонов, Ивайло Минчев и Виктор Христов. Новопазарци също не се примиряваха с негативния за тях резултат и като че ли очакваха своя време за нанасяне на удар по противника. В атака те разчитаха на Митко Митков и Христо Александров, подпомагани често и от Георги Щерев, Преслав Пасев и Калоян Петров.

В 70-та мин. след центриране от пряк свободен удар в наказателното поле на гостите се озова капитана Йордан Миленов, който с глава възстанови равенството на терена. Пет минути след това поредна контраатака осъществена от Митко Митков по левия фланг - преодоля двама от защитниците на гостите и от аут линията подаде топката към Христо Александров, който от 4-5 метра порази за втори път вратата на Иван Иванов. До края на двубоя двата отбора имаха няколко изгодни за промяна на резултата ситуации, но безрезултатни. В следващия кръг Ботев (Нови пазар) гостува в регионално дерби на Шумен 2007 (Шумен), докато Устрем (Дончево) почива.